Nagyszombat megye megkezdte egy új pszichoszociális központ építését

Közzétett: 2024. 02 06.

A Nagyszombati Kerületi Önkormányzat ismét új szolgáltatással bővíti az egészségügyi ellátást. A megye megkezdte egy pszichoszociális központ építését, amely Nagyszombatban a Študentská utca 16-os szám alatt működő Egészséges megye (Zdravá župa) elnevezésű, már meglévő megyei egészségügyi intézményben kap helyet. Ennek része lesz egy pszichológiai és pszichiátriai rendelő, továbbá egy nappali ellátást kínáló pszichiátriai részleg.

"A mentális egészséggel kapcsolatos egészségügyi ellátás iránti igény folyamatosan nő. Egyre többen fordulnak segítségért pszichológushoz, pszichiáterhez, és ezt az igényt Nagyszombat megyében is érzékeljük. Ezért úgy döntöttünk, hogy egy új pszichoszociális központot építünk, amelyben lesz egy pszichológiai és pszichiátriai rendelő, valamint egy nappali ellátást kínáló pszichiátriai részleg. Az építkezési munkálatok idén januárban kezdődtek el, amire a megyei költségvetésből 800 ezer eurót különítettünk el" – mondta Jozef Viskupič. Nagyszombat megye elnöke hozzátette, hogy a központban pszichológus és pszichiáter mellett egy szociális dolgozó is lesz, aki szociális tanácsadást nyújt majd.

A Študentská utca 16-os szám alatt már működő megyei egészségügyi intézmény használaton kívüli helyiségeiben jelenleg átfogó felújítás és bővítés zajlik. A korszerűsítés magában foglalja a helyiségek átalakítását, valamint nyílászárók, padlók és egyéb berendezések cseréjét. Szintén felújítják az épület tetőjét, homlokzatát és kültéri részét. Az épületben adminisztrációs helyiségek is lesznek. Az építési munkák befejezésének időpontja 2024 őszén várható.

Emellett Nagyszombat megye azt tervezi, hogy szemináriumok, előadások, konferenciák és webináriumok segítségével tájékoztatja a nyilvánosságot a mentális egészséggel kapcsolatban.

Nagyszombat megye 2024-ben is tovább fejleszti és támogatja az egészségügyi ellátást, valamint motiválja az orvosokat, hogy a megyében vállaljanak munkát. Újdonság az új és már praktizáló orvosokat – a hiányszakterületeken dolgozó szakembereket – megcélzó motivációs program. Emellett a megyei önkormányzat folytatja azt a programot, hogy új háziorvosokat vonzzon a kerületbe, akik hosszú távú egészségügyi ellátást biztosítanak majd a lakosoknak. A megye az egészségügyi támogatásokkal, amelyekre összesen 400 ezer eurót különített el költségvetéséből, megteremti annak feltételeit, hogy a lakosok egészségügyi ellátása tovább javuljon.

Hasonló cikkek

Jobb ellátás a jobb kommunikáció és megértés révén: A nagyszombati kórházban megtartották az első képzést az egészségügyi dolgozók számára az autizmus-spektrumzavarral élő betegekkel való kommunikációról

02.06.2026 - cikkek

A megye támogatja az aktív civil társadalmat: A kerületben kifejtett önkéntes tevékenység nem mindennapi történeteket és országos sikereket hoz

09.06.2026 - cikkek

Nagyszombat megye: Középpontban a mentális egészség. A megye azoknak szervezett vitafórumot, akik naponta tesznek az egészség megőrzéséért, és életeket mentenek

29.05.2026 - cikkek

A kátyúkkal teli út hamarosan a múlté lesz. A Nagyszombati Kerületi Önkormányzat megkezdte a Lég és Dunaszerdahely közötti útszakasz felújítását

09.06.2026 - cikkek

A Megyei campus újabb éve: Nagyszombat megye ismét várja a tehetséges egyetemi hallgatókat

29.05.2026 - cikkek

Az inspirációtól a jövőbeli kapcsolatokig: Nagyszombat megye bővíti együttműködését a Vysočinai kerülettel a kultúra, az oktatás és a szociális szolgáltatások terén

09.06.2026 - cikkek

Nagyszombat megye rendelkezik a legjobb megyei médiával. A kerület az átláthatósági rangsorban nagyot lépett előre, és a második helyen végzett

26.06.2026 - cikkek

Nagyszombat megye: Először adták át a Banič szabadalma-díjat hét olyan innovatív tanárnak, akik másképp tanítanak

15.06.2026 - cikkek

Nagyszombat megye: Csatlakozz, és mutasd meg, hogy a kis lépések is megváltoztatják a világot. A fenntarthatósági napok művészeti kihívást indítanak

09.06.2026 - cikkek

Amikor a határok nem elválasztanak, hanem ösztönöznek: Nagyszombat megye és a Dél-morvaországi kerület közösen fejleszti a civil szférát

29.05.2026 - cikkek

Olvassa el is

Iratkozzon fel a hírlevélre