Nagykosztolányban elkészült az új híd, amelyet átadtak a forgalomnak. A megye helyreállította a fontos közlekedési összeköttetést

Közzétett: 2026. 05 13.

Nagykosztolányban (Veľké Kostoľany) a III/1265-ös úton befejeződött a Chtelnička patakon átívelő híd felújítása, amely nagyon rossz állapotban volt. A megye a munkálatokra közel félmillió eurót fordított, és a híd a hónap elejétől már újra járható a gépjárművezetők számára. A modernizálás célja a híd nem megfelelő műszaki állapotának (hatodik fokozat) megszüntetése, valamint a település belterületén a közúti forgalom folyamatosságának és biztonságának biztosítása volt. A híd rendkívül rossz műszaki állapotban volt, a felújítás során szinte valamennyi elemének teljes átépítésére szükség volt.

„A nagykosztolányi híd felújítása a közlekedés biztonsága és kényelme szempontjából elengedhetetlen volt. Örülök, hogy a modernizációt sikeresen befejeztük, és a járművezetőknek minőségi, biztonságos infrastruktúrát biztosítunk. Az utakba és hidakba történő beruházások továbbra is a prioritásaink közé tartoznak” – mondta Jozef Viskupič, Nagyszombat megye elnöke.

A felújítás során a régi hidat fokozatosan lebontották, valamint új szerkezettel helyettesítették. Megerősítették az alapokat, új támfalakat építettek, és a híd új elemeit is felszerelték, beleértve az úttestet és a korlátokat. A munkálatok részeként a híd körüli utakat és a többi területet is rendbetették, hogy a közlekedés biztonságos és kényelmes legyen.

A híd felújítása mellett megtörtént a patakmeder megtisztítása a gyomoktól és a hulladéktól. A munkák végén a híd körüli lejtőket is megerősítették, csökkentve ezzel az útpadka károsodásának kockázatát, továbbá növelve a közlekedés biztonságát. A munkálatok 2025. július 22-én kezdődtek el, a forgalom 2026 áprilisának elején indult újra, a projekt pedig április 29-én hivatalosan is befejeződött. A kivitelező a STRABAG Kft. volt.

Az idei évre minden veszélyes állapotban lévő híd esetében konkrét lépések vannak meghatározva, mégpedig a felújítások befejezése vagy az előkészítés folytatása, hogy a balesetveszélyes állapotokat fokozatosan megszüntethessék. Jelenleg valamennyi ilyen híddal aktívan foglalkoznak. Egy részük felújítása 2025-ben kezdődött, és a befejezés szakaszában van. A többi előrehaladott előkészítési fázisban van, ugyanis folyamatban van a tervdokumentáció elkészítése és a mérnöki tevékenység.

Hasonló cikkek

A balesetveszélyes állapotban lévő hidak közül az utolsók egyikét is felújítják. A megye modernizálja a dajtai hidat

19.06.2026 - cikkek

A kátyúkkal teli út hamarosan a múlté lesz. A Nagyszombati Kerületi Önkormányzat megkezdte a Lég és Dunaszerdahely közötti útszakasz felújítását

09.06.2026 - cikkek

Több mint 11 millió eurós beruházás a biztonságos közlekedés érdekében. 2025-ben is folytatódott a megye útjainak és hídjainak fokozatos felújítása

23.01.2026 - cikkek

Nagyszombat megye bővítette a kerékpárutak hálózatát. Az újonnan kijelölt Borvidéki kerékpárkörutat a biciklisták már június 6-án kipróbálhatják

09.06.2026 - cikkek

Nagyszombat megye: Középpontban a mentális egészség. A megye azoknak szervezett vitafórumot, akik naponta tesznek az egészség megőrzéséért, és életeket mentenek

29.05.2026 - cikkek

Jobb ellátás a jobb kommunikáció és megértés révén: A nagyszombati kórházban megtartották az első képzést az egészségügyi dolgozók számára az autizmus-spektrumzavarral élő betegekkel való kommunikációról

02.06.2026 - cikkek

A megye támogatja az aktív civil társadalmat: A kerületben kifejtett önkéntes tevékenység nem mindennapi történeteket és országos sikereket hoz

09.06.2026 - cikkek

Nagyszombat megye 2023-ban 19 millió eurót fordított a közúthálózat korszerűsítésére

28.12.2023 - cikkek

Nagyszombat megye két hidat újít fel a Nagyszombati járásban található Felsőhosszúfalunál

01.07.2024 - cikkek

Nagyszombat megye: Megkezdődött a Sopornya melletti híd és az út teljes felújítása. Az autók és az autóbuszok egy ideiglenes hidat használhatnak.

27.04.2023 - cikkek

Olvassa el is

Iratkozzon fel a hírlevélre