A megyei önkormányzatok képviselői először tárgyaltak az új miniszterelnökkel, Ódor Lajossal

Közzétett: 2023. 05 29.

2023. május 26-án, pénteken Ódor Lajos miniszterelnök és a megyei önkormányzatok képviselői munkatalálkozón vettek részt a Szlovák Köztársaság Kormányhivatalában. A megyefőnökök elfogadták az új miniszterelnök meghívását, hogy  együttműködés kezdődjön közöttük.

A közös tanácskozáson a megyék képviselői az új kormányfő elé terjesztették az önkormányzatok nyílt finanszírozásának kérdését, mivel a szlovák kormány és a parlament egyeztetés nélkül egyoldalú intézkedéseket fogadott el. Ezen intézkedések jelentős hatással voltak az önkormányzatok költségvetésére, viszont nem kompenzálták azokat. "Az új miniszterelnök számára egyértelművé tettük, hogy a megyék szeretnének együttműködni a szakértői kormánnyal. A politika a kerületi önkormányzatok szintjén is formálódik, ezért is fontos a regionális szereplők igényeinek megértése és figyelembe vétele a hatékony országos szintű politika kialakításakor" – mondta Jozef Viskupič, az SK 8 csoportosulás, egyben Nagyszombat megye elnöke.

Szóba került többek között a Covid-hitelek elengedése, a felzárkóztatási programidőszak fel nem használt európai uniós forrásainak átcsoportosítása, vagy a közigazgatás átfogó reformja is. A megbeszélés végén a felek megállapodtak abban, hogy az SK 8 hamarosan memorandumot készít az új kormánnyal való együttműködésről.

Hasonló cikkek

Alacsonyabb költségek, nagyobb hatékonyság: Nagyszombat megyében az önkormányzatok a jövő energetikai megoldásaira készülnek

26.06.2026 - cikkek

A megyei önkormányzatokat tömörítő SK8 képviselői egyetértenek a pénzügyi támogatásra vonatkozó kompromisszumos javaslattal

30.08.2023 - cikkek

A megye támogatja az aktív civil társadalmat: A kerületben kifejtett önkéntes tevékenység nem mindennapi történeteket és országos sikereket hoz

09.06.2026 - cikkek

Az önkormányzatok újabb lépéseket tesznek az ígért pénzösszegek kifizetése érdekében

17.07.2023 - cikkek

Nagyszombat megye: Középpontban a mentális egészség. A megye azoknak szervezett vitafórumot, akik naponta tesznek az egészség megőrzéséért, és életeket mentenek

29.05.2026 - cikkek

Nagyszombat megye elutasítja a kormány szélerőműprojektekkel kapcsolatos eljárását. A települések megkerülése elfogadhatatlan.

03.12.2025 - cikkek

A Megyei Innovációs Akadémia 2026-ban Mastermind-programot indít kis- és középvállalkozók számára

29.05.2026 - cikkek

Nagyszombat megye rendelkezik a legjobb megyei médiával. A kerület az átláthatósági rangsorban nagyot lépett előre, és a második helyen végzett

26.06.2026 - cikkek

A megyei önkormányzatok szövetsége meghosszabbította Jozef Viskupič elnök mandátumát

16.06.2023 - cikkek

Nagyszombat megye: Először adták át a Banič szabadalma-díjat hét olyan innovatív tanárnak, akik másképp tanítanak

15.06.2026 - cikkek

Olvassa el is

Iratkozzon fel a hírlevélre