19. Zastupiteľstvo Trnavského samosprávneho kraja

Publikované: 07.09.2016/ Aktualizované: 21.02.2022

7. 9. 2016 – Poslanci Trnavského samosprávneho kraja sa stretli na prvom poprázdninovom zasadnutí. Okrem iných bodov schválili Všeobecne záväzné nariadenie Trnavského samosprávneho kraja na určovanie počtu tried prvého ročníka stredných škôl financovaných zo štátneho rozpočtu v územnej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja pre prijímacie konanie v školskom roku 2017/2018.

„Vývoj počtu študentov v posledných rokoch je negatívny a zlepšiť by sa mohol v časovom horizonte dvoch rokov. V dvoch školách sme napokon zvýšili počet tried oproti plánovaným. Počet tried, ktoré by mohli byť otvorené na budúci školský rok sa teda zvýšil z 202 na 204. V každom prípade, až samotní žiaci a ich rodičia rozhodnú o tom, koľko tried bude napokon otvorených, lebo je to závislé od počtu prihlásených žiakov," povedal na margo počtu schválených tried predseda TTSK Tibor Mikuš.

Zastupiteľstvo kraja tiež schválilo memorandá o spolupráci s Leningradskou oblasťou a gréckym ostrovom Kréta.

„Oblasťami spoločného záujmu sú predovšetkým podnikanie, šport, kultúra, cestovný ruch, v prípade Leningradskej oblasti aj energetika a automobilový priemysel," načrtol prieniky spolupráce so zahraničnými regiónmi predseda kraja.

Prvý októbrový štvrtok je už tradične Dňom TTSK a počas neho budú ocenené najvýznamnejšie osobnosti a kolektívy.  Tento rok boli na najvyššie ocenenie Čestné občianstvo navrhnutí Milan Stanislav Ďurica, Ján Podolák, Viliam Turčány, Štefan Kopecký. 

Záznam zo zasadnutia si môžete pozrieť na stránke YouTube

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW