Oddelenie duálneho vzdelávania a rozvoja vzdelávania

Publikované: 02.03.2022 | Naposledy aktualizované 19.04.2022
Duálne vzdelávanie je systém odborného vzdelávania a prípravy na výkon povolania, ktorým sa získavajú vedomosti, schopnosti a zručnosti potrebné pre povolanie. Vyznačuje sa najmä úzkym prepojením všeobecného a odborného teoretického vzdelávania v strednej odbornej škole s praktickou prípravou u konkrétneho zamestnávateľa.
Stiahnite si aktuálnu brožúru

Výhody duálneho vzdelávania

Praxuj v reálnych podmienkach s modernými technológiami priamo na pracovisku u zamestnávateľa.

Zarábaj už počas štúdia. Ak budeš počas štúdia praxovať u zamestnávateľa, dokážeš zarobiť až stovky eur ročne.

Získaj štipendium aj od zamestnávateľa. Firma, v ktorej budeš praxovať odmení tvoju šikovnosť ďalšími desiatkami eur mesačne.

Získaj štipendium od Trnavskej župy v prvom ročníku štúdia. Na rozbeh ti poskytneme 50 eur mesačne.

Cestuj zadarmo počas školského roka autobusmi prímestskej dopravy počas školského roka zadarmo vďaka duálnej BUS karte, ktorú dostaneš od Trnavskej župy.

Ubytuj sa na internátoch stredných škôl v zriadovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja zadarmo.

Získaj pracovný odev aj stravu. Počas dní praxe u zamestnávateľa dostaneš obedy zdarma a postará sa aj o tvoj vhodný odev na prácu.

Zabezpeč si budúcu prácu u zamestnávateľa, ktorý ti vyhovuje už počas štúdia. Počas praxe popri štúdiu môžeš so zamestnávateľom podpísať zmluvu o budúcej zmluve, a tak si zabezpečiť svoju profesionálnu budúcnosť.

Absolvuj školu s vysokým kreditom a so spoločenským uznaním. Spolupráca škôl a súkromných firiem je dnes veľkým benefitom, ktorý hrá v tvoj prospech.

Absolvuj kurzy počas štúdia a praxe u zamestnávateľa zdarma: napríklad vodičský preukaz, zváračský či barbiersky kurz. Niektoré zo škôl, či zamestnávateľov ti môžu poskytnúť aj takéto certifikované školenia.
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW