EnglishHungarianSlovakUkrainian

Kam na strednú v Trnavskej župe

Publikované: 15.11.2021 | Naposledy aktualizované 15.11.2021

V školskom roku 2018/2019 sa konal pilotný ročník výstavy pod názvom Kam na strednú školu v trnavskej župe.

Ak nám to mimoriadna situácia COVID – 19 umožní, aj v tomto školskom roku usporiadame ďalší ročník výstavy stredných škôl, ktorej cieľom je pomôcť žiakom a rodičom základných škôl pri správnom výbere štúdia na strednej škole. Výnimočnosť tohto podujatia spočíva v sústredení všetkých stredných škôl na jednom mieste. Budú pre Vás pripravení aj kariérni poradcovia, ktorí pomôžu žiakom s výberom nielen povolania, ale aj konkrétnej školy.

Žiaci a ich rodičia dostanú od jednotlivých zástupcov stredných škôl informácie o podmienkach prijatia na strednú školu, o študijných a učebných odboroch, ako aj o možnosti štúdia na stredných školách s duálnym vzdelávaním.

Pre návštevníkov sme priniesli aj novinku v podobe workshopov. Žiaci tak budú mať možnosť prisadnúť si v tzv. workshopovej zóne (okrúhle stoly so stoličkami) a naučiť sa zaujímavým aktivitám, ktoré si pre nich pripravili niektoré školy.

Ďalej sa návštevníci môžu tešiť napríklad na prezentácie výrobkov, ukážky práce žiakov odboru kozmetik, kaderník, cukrár, kuchár, na robota postaveného žiakmi, ktorý sa ovláda mobilom, prezentácie školského časopisu, kultúrne podujatia, exkurzie, krúžky. Súčasťou je aj ukážka prípravy jednoduchých výrobkov studenej kuchyne, cukrárenských výrobkov, miešaných nápojov, denné líčenie, kaderníckych služieb a masáží šije a rúk, meranie krvného tlaku a telesnej teploty, či ukážka prvej pomoci. Naučte sa pracovať s 3D tlačiarňou, programovať CNC sústruh, prípadne si niečo skúsiť vyrobiť. Súčasťou je aj prezentácia stolárskych výrobkov.

V samostatnom priestore na prvom poschodí prebiehajú každú polhodinu prezentácie pre výchovných poradcov, rodičov i žiakov, ktorí sa chcú čo najviac dozvedieť o duálnom vzdelávaní.

V stánku Duálne vzdelávanie sa žiaci dozvedia základné informácie o duálnom vzdelávaní. Pre podrobné informácie k duálnemu vzdelávaniu bude pripravená aj podrobná prezentácia v oddelenej časti výstaviska. Rodičom a žiakom zodpovieme na otázky z oblasti duálneho vzdelávania a budú oboznámení aj s našim župným balíčkom, ktorý sme pripravili pre našich trnavských dualistov.

Jednotlivé školy predstavia svoje študijné a učebné odbory s využitím rôznych praktických ukážok a prezentácií. Okrem stredných škôl sa výstavy zúčastnia aj zamestnávatelia z trnavského regiónu za účelom poskytnutia informácií o ponúkaných profesiách s možnosťou štúdia v duálnom vzdelávaní.

Na podujatí sa pravidelne zúčastňujú aj zástupcovia zamestnávateľov poskytujúcich možnosť študovať v systéme duálneho vzdelávania. V súčasnosti máme viac ako 200 zamestnávateľov oprávnených poskytovať vzdelávanie v systéme duálneho vzdelávania a pripravili pre žiakov viac ako 500 miest.

Radi by sme tiež privítali pracovníkov Úradu práce , sociálnych vecí a rodiny, Centra pedagogicko – psychologického poradenstva a prevencie v Trnave a zástupcov významných spoločností, ktoré spolupracujú so strednými školami v rámci duálneho vzdelávania.

Výstava je zároveň aj pozvánkou pre rodičov, ktorí môžu počas jedného dňa a na jednom mieste získať prehľad o štúdiu na rôznych stredných školách v celom Trnavskom kraji. Práve pre nich je čas výstavy predĺžený až do 17:00, aby tak mali dostatok času sa prísť pozrieť aj s vami - budúcimi stredoškolákmi.
Výstavy sa konajú v mestách Trnava, Senica a Dunajská Streda.

Termíny výstav Kam na strednú v Trnavskej župe v školskom roku 2020/2021 usporadúvaných v posledných mesiacoch roka budú stanovené podľa aktuálnej epidemiologickej situácie.

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram