21. riadne zastupiteľstvo TTSK

Publikované: 07.12.2016/ Aktualizované: 21.02.2022

7. 12. 2016 – Po kontrole plnenia uznesení minulého zastupiteľstva poslanci schválili výzvy  na predkladanie žiadostí o dotáciu z rozpočtu TTSK. Na rok 2017 je z rozpočtu TTSK vyčlenených po 60 000,- eur na podporu kultúrnych a umeleckých aktivít,  mládežníckych aktivít, aktivít zameraných na pomoc sociálne odkázaných občanov, podporu zdravia a prevenciu chorôb v Trnavskom samosprávnom kraji, podporu športových aktivít pre všetkých.  Dohromady je to 300 000 eur určených pre zlepšenie života v našom kraji. „Keďže sme videli, že vývoj je pozitívny, je tu priestor na to, aby sme podporili tých, ktorí sú ochotní pracovať a robia neoceniteľnú službu spoločnosti," povedal predseda TTSK Tibor Mikuš. 

Schválili návrh rozpočtu Trnavského samosprávneho kraja na roky 2017 – 2019. „Rozpočet je vyrovnaný, rozvojový a odpovedá na reálne výzvy v 14 programových oblastiach. Má takmer 94-percentú podporu z radov prítomných a ja ho pokladám za dobrý rozpočet," okomentoval priebeh hlasovania Tibor Mikuš.

Na základe zániku mandátu poslanca Árpáda Érseka zvolili nových členov v orgánoch zastupiteľstva a nominovali členov do orgánov Regionálnej rozvojovej agentúry Hlohovec – Piešťany.

V informáciách zaznela aj správa o vývoji dlhu TTSK. „Prostriedky z úveru budú využité na to, čo súvisí s komfortom, bezpečnosťou a kvalitou života občana v tomto kraji. Prostriedky budú využití na opravy našich ciest, na skvalitnenie infraštruktúry v budovách školských zariadení, domovoch sociálnych služieb a v kultúrnych inštitúciách."

Po informáciách zvolili poslanci zástupcov do klastra rozvoja Západné Slovensko.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW