25 rokov poskytovania sociálnych služieb v DSS Šintava

Publikované: 22.06.2017/ Aktualizované: 21.02.2022
22. 6. 2017 – V tomto roku plynie 25 rokov poskytovania sociálnych služieb v Domove sociálnych služieb pre deti a dospelých v Šintave. Hlavnou prioritou zariadenia je poskytovať sociálnu službu v rodinnom prostredí a atmosfére pre, v súčasnosti, 14 dospelých prijímateľov. V tomto období prešlo zariadenie zmenami smerom k vyššej kvalite v oblasti vytvorených podmienok či už priestorových a materiálnych, ale aj v oblasti odbornosti personálu zabezpečujúceho poskytovanie sociálnych služieb plnením štandardov kvality v praxi.

Počas tohto obdobia sa budovala komunita z prijímateľov, zamestnancov, rodičov, rodinných príslušníkov a známych, ale aj z občanov obce a zástupcov miestnych organizácií, či zo zástupcov spoločností previazaných dodávateľskými vzťahmi s Domovom.
Na oslavách sa stretli všetci ľudia s hlbokým sociálnym cítením s ľuďmi, ktorým bol osud od narodenia nepriaznivý. Pri tejto príležitosti predseda TTSK Tibor Mikuš a podpredseda TTSK Jozsef Berényi odovzdali celému kolektívu DSS Šintava Pamätnú medailu predsedu TTSK za záslužnú a dlhoročnú prácu v oblasti sociálnej pomoci pri príležitosti 25. výročia založenia domova.
Poďakovanie za celý priebeh srdcu milého stretnutia patrí celému kolektívu zariadenia, rodičom a všetkým podporovateľom. Tak ako v správnej rodine – každý priložil ruku k dielu v duchu motta zariadenia: „Nikto nie je taký malý, aby nevedel pomôcť a nikto nie je taký veľký, aby pomoc nepotreboval".

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Send this to a friend