29. ročník Galantských trhov

Publikované: 12.12.2013/ Aktualizované: 21.02.2022
12.12.2013 Od štvrtka do nedele prebieha v Galante už 29. ročník Galantských trhov. Ponuka tohto kultúrno-spoločenského podujatia je každoročne pestrá a zameraná na všetky vekové kategórie.
„Stretávame sa na otvorení 29. ročníka Galantských trhov a pevne verím, že budúci rok budeme oslavovať jubileum. Chcem Vám všetkým v krátkosti zapriať príjemné tri dni. Návštevníkom Galanty, obyvateľom, partnerským mestám, delegáciám, aby sa tu dobre cítili a prijali našu ústretovosť a priateľstvo, ktoré ponúkame," povedal v úvodnom príhovore na nádvorí neogotického kaštieľa Ladislav Maťašovský, primátor mesta Galanta.
Divákov privítal i Tibor Mikuš, predseda Trnavského samosprávneho kraja: „Užite si tieto vzácne chvíle, a predovšetkým dodržiavajte pitný režim, aby ste si mohli užívať i ďalšie ročníky Galantských trhov, i keď dúfajme, že tie nebudú prebiehať v takýchto horúčavách. Je to pre Vás významný sviatok, ktorý mesto Galanta približuje k občanom a návštevníkom."
Okrem stánkov s občerstvením, potravinárskym sortimentom, cukrovinkami, vínom, či remeselnými výrobkami majú možnosť návštevníci vzhliadnuť vystúpenia profesionálnych i neprofesionálnych umelcov, zúčastniť sa športových podujatí alebo prezentácií rozličných produktov a služieb.
Toto tradičné podujatie si nenechali ujsť ani viacerí poslanci Národnej rady Slovenskej republiky, poslanci TTSK, či miestnej samosprávy.
Ľubica Pélyová

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW