70 tisíc hlasov obyvateľov župy rozhodlo o podpore projektov z participatívneho rozpočtu

Publikované: 25.11.2020/ Aktualizované: 22.02.2022

Obyvatelia trnavskej župy rozdelili 250 tisíc eur z participatívneho rozpočtu medzi 57 občianskych a komunitných projektov. Do online hlasovania sa zapojilo až 20 630 ľudí, ktorí odovzdali spolu 69 959 hlasov. Maximálna podpora jedného projektu je 5.000 eur, pričom ich realizácia je naplánovaná na rok 2021.

„Nadviazali sme na úspech minulého ročníka participatívneho rozpočtu, ktorý sme plnohodnotne zrealizovali ako prvá župa. Obyvateľom nášho kraja umožňujeme sa priamo podieľať na dianí vo svojom bezprostrednom okolí. Tým napĺňame koncept otvoreného vládnutia a predovšetkým naše motto ‚Spolu tvoríme kraj‘,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič. Zároveň zagratuloval úspešným žiadateľom a poďakoval všetkým hlasujúcim.

Do tohto ročníka bolo prihlásených 154 občianskych a komunitných projektov, z ktorých 105 splnilo charakter participatívneho rozpočtu a kvalifikovalo sa na zaradenie do hlasovania. Obyvatelia mali možnosť hlasovať online medzi 2. a 15. novembrom 2020 za minimálne tri projekty bez ohľadu na okres, v ktorom sa plánujú realizovať. Hlasovanie verejnosti malo 50-percentnú váhu pri rozhodovaní. Druhú polovicu tvorilo hlasovanie členov deliberatívnych fór v rámci verejného zvažovania projektov.

V minulom ročníku bolo podporených 56 projektov, o podpore ktorých rozhodlo 17 463 hlasujúcich 55 379 hlasmi.

Zoznam podporených projektov, ako aj ďalšie informácie o priebehu tohto ročníka participatívneho rozpočtu sú k dispozícií na webovej stránke www.tvorimekraj.sk
a na sociálnych sieťach Facebook (https://www.facebook.com/tvorimekraj) a Instagram (https://www.instagram.com/tvorime.kraj).

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW