9. Župná paralympiáda TTSK

Publikované: 29.09.2016/ Aktualizované: 21.02.2022

29.9.2016 – Už po deviatykrát sa v Trnave a okolí uskutočnila Župná paralympiáda Trnavského samosprávneho kraja, tentoraz opäť aj s medzinárodnou účasťou. Cieľom podujatia je podporiť olympijskú myšlienku medzi športovcami so zdravotným znevýhodnením, zároveň podporu ich integrácie do spoločnosti. Základnou myšlienkou a mottom bolo ,,Nikto nie je iný, všetci sme si rovní".

Na podujatí sa predstavili v troch športových odvetviach – futbal, streľba a šach – dovedna 75 športovcov zo Slovenska, Česka a Maďarska.  

„Ste úžasným príkladom vôle, vytrvalosti a schopnosti prekonávať bolesť. Teším sa, že na budúci rok už budeme mať okrúhly desiaty ročník. Ďakujem všetkým zúčastneným za krásny príklad ako sa pasovať so životom a ako reprezentovať svoju krajinu. Sme na vás hrdí!" povedal na vyhodnotení predseda TTSK a autor myšlienky Tibor Mikuš. Športovcov sa prihovoril aj generálny sekretár Slovenského paralympijského výboru Samuel Roško: „ Pred týždňom sme sa vrátili z veľmi úspešných paralympijských hier v Riu, kde sme získali 11 medailí. Župná paralympiáda, ktorá tu  má korene vytvára podmienky pre športovcov, aby mohli svoje majstrovstvo zdokonaliť. Preto by som chcel v mene Slovenského paralympijského výboru poďakovať Tiboroviu Mikušovi za to, že to semiačko tu bolo zasadené."  

Trnavský samosprávny kraj si na slávnostnom večere uctil aj úspešnú paralympioničku strelkyňu Veroniku Vadovičovú, ktorá v Riu vybojovala do svojej zbierky dve zlaté a striebornú medailu.

 

Výsledky:

Šach

kategória A: 1.miesto – Stanislav Kuchyňa

kategória B: 1.miesto – Wiliam Franko

kategória C:  1.miesto – Emília Franková

Streľba

Vzduchovka muži:

1.miesto – Radoslav Malenovský

2.miesto – Jozef Široký

3.miesto – Pavol Babic

juniori:

1. miesto – Norbert Macek

2. miesto – Jana Maceková

3. miesto – Kristína Funková

Malokalibrovka muži:

1. miestoRadoslav Malenovský

2. miesto – Pavol Babic

3. miesto -  Jozef Široký

juniori

1. miesto –  Pavol Babic

2. miesto – Kristínka Funková

3. miesto -  Jana Maceková

Futbal - družstvá:

1. Zsira  (Maďarsko)

2. ŠK Habilitas Okoč (Slovensko)

3.  Zlín  (Česká republika)

Pohár predsedu za najlepšieho hráča fut. turnaja prevzal: Ľudovít Buzna – Okoč

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW