Letisko Piešťany sa odvolá voči rozhodnutiu súdu v prípade nehoráznych odmien a zlatých padákov

Publikované: 13.05.2019/ Aktualizované: 21.02.2022
13. 5. 2019 – Letisko Piešťany a.s. sa odvolalo voči rozhodnutiu Okresného súdu v Piešťanoch vo veci vyplatenia odmien vo výške viac ako 38 tis. € Vladimírovi Krátkemu, bývalému členovi vedenia letiska. Napriek tomu, že okresný súd tento nárok uznal, trnavská župa stále trvá na stanovisku, že vyplatenie odmien ľuďom, ktorí priviedli letisko na pokraj zániku, je nehorázny a jednoznačne v rozpore s verejným záujmom. 

„Ďalej budeme brániť majetok trnavskej župy. Sme presvedčení, že ľudia, ktorí priviedli župné letisko na pokraj zániku, nemajú morálny nárok na akúkoľvek odmenu. Letisko preto podalo odvolanie voči rozhodnutiu okresného súdu o priznaní nároku pre V. Krátkeho, rozhodovať bude Krajský súd v Trnave," povedal trnavský župan Jozef Viskupič. 
Bývalý manažment letiska zanechal spoločnosť s celkovým dlhom 2,3 mil. € a dnes si niektorí jeho členovia súdnou cestou vymáhajú za svoje pôsobenie obrovské finančné odmeny. Celková výška nevyplatených odmien bývalým členom vedenia letiska, aj s úrokmi z omeškania, prekračuje čiastku pol milióna eur.
Vladimír Krátky sa ako člen predstavenstva zúčastnil 22 zasadnutí, v prepočte teda jedna jeho účasť vychádza na sumu viac ako 1 700 €. Nie je jasné, čo vlastne za tie obrovské peniaze robil, keďže letisku žiadnym spôsobom nepomohol, naopak letisko smerovalo k totálnemu úpadku. 
V kontraste s prístupom minulého vedenia letiska a TTSK, súčasní nominanti TTSK v orgánoch letiskovej spoločnosti pracujú bez nároku na odmenu. Nové vedenie, za aktívnej spolupráce ďalších akcionárov, Mesta Piešťany a Ministerstva dopravy a výstavby SR, začalo letisko manažérsky riadiť a modernizovať. Letisku sa za niečo vyše roka podarilo získať historicky prvé charterové lety a minulý víkend sa na letisko vrátili aj letecké dni – Festival letectva Piešťany. TTSK plánuje v spolupráci so Slovenskou leteckou agentúrou festival organizovať aj v ďalších rokoch. 

Ďalšie aktivity organizácie

Cezhraničná škola cyklodopravy a cykloturizmu napísala ďalšie pokračovanie
Keď hranice nerozdeľujú, ale inšpirujú: Trnavská župa a Juhomoravský kraj spoločne rozvíjajú občiansku spoločnosť
Župná inovačná akadémia prináša v roku 2026 prelomový Mastermind program pre malých a stredných podnikateľov
Noc múzeí a galérií 2026
Duševné zdravie na prvom mieste. Trnavská župa pripravila užitočné diskusné fórum pre tých, ktorí denne zachraňujú zdravie aj životy
Kraj pokračuje v budovaní ovocinárskeho a záhradníckeho centra v Rakoviciach, v areáli župnej školy vyrastie druhý moderný skleník
Skvelý úspech v Brne: Plavci zo župnej športovej školy vybojovali striebro aj bronz
Rekonštrukcia župnej hvezdárne a planetária v Hlohovci napreduje. Druhá etapa prinesie aj novú premietaciu sálu pre divákov.
Župa po prvýkrát hostila celoslovenskú súťaž Mládež spieva. Víťazom sa stal domáci súbor Cantica nova.
Moderné sociálne služby na Záhorí: Župa otvorila svoje najmodernejšie zariadenie sociálnych služieb, nachádza sa v Moravskom Svätom Jáne
Župa investovala do rozvoja senického okresu viac ako 33 miliónov eur. Prioritou budú aj naďalej regionálne cesty, stredné školy či sociálne služby
Do krásnych priestorov župného Kreatívneho centra Trnava na Hlavnej 17 zavíta lokálna značka s Čitárňou chutí

Prečítajte si tiež

Noc múzeí a galérií 2026

Župné kultúrne inštitúcie sa aj tento rok zapájajú do celoslovenského podujatia Noc múzeí a ga...
Prejsť na odber noviniek