Aj tento rok môžete podporiť župnú Nadáciu DAR dvoma percentami z daní

Trnavský samosprávny kraj prostredníctvom Nadácie DAR finančne pomáha obyvateľom kraja, ktorí sa ocitli v nepriaznivej životnej situácii. Od roku 2004 nadácia pomohla viac ako 500 rodinám a 29 organizáciám, pričom medzi ne prerozdelila takmer 200-tisíc eur. Príjmy Nadácie DAR tvoria aj 2 % z daní z príjmov fyzických osôb. Tento rok ich je možné poukázať do utorka 2. mája 2023.

„Župná Nadácia DAR pomáha obyvateľom nášho kraja už 19 rokov. Rodiny v nepriaznivej životnej situácii aj organizácie využívajú finančné príspevky na zabezpečenie starostlivosti o zdravotne znevýhodnených, či na preklenutie ťažkého obdobia. Príjmy nadácie sú tvorené dobrovoľnými príspevkami fyzických a právnických osôb, a okrem toho nadácia prijíma 2 % z daní z príjmov. Aj tento rok sa obraciame na všetkých, ktorí môžu a chcú podať pomocnú ruku,“ uviedla trnavská vicežupanka a členka správnej rady Nadácie DAR Veronika Buc.

Nadácia Dar v minulom roku  dosiahla príjmy vo výške 4.445 eur a z toho viac ako  2.500 eur získala prostredníctvom 2 % z daní z príjmov. Finančné prostriedky boli rozdelené medzi 43 rodín, jedno občianske združenie a jeden športový klub, ktoré ich použili na preplatenie liečebných nákladov a rehabilitácií, nákup zdravotníckych pomôcok či podporu športových aktivít.

Príspevok na liečbu získala napríklad športovkyňa z okresu Trnava, ktorej bola diagnostikovaná agresívna bakteriálna infekcia. Rodina z okresu Skalica dostala príspevok na rehabilitácie pre syna s viacerými ťažkými diagnózami.  Rodičia dcéry z okresu Dunajská Streda, ktorá sa narodila s genetickou chybou, dostali od nadácie príspevok na SKENER terapiu.

Nadácia DAR tiež pravidelne organizuje zbierky šatstva, potravín či drogérie. Na konci minulého roka zorganizovala charitatívne bazáre na Úrade Trnavského samosprávneho kraja, ako aj na nádvorí župného Divadla Jána Palárika v Trnave. Výnos z oboch akcií bol použitý na pomoc chorým ľuďom a obyvateľom kraja na prekonanie zložitých životných situácií.

Príjmy nadácie tvoria aj 2 % z daní fyzických a právnických osôb. V tomto roku ich je možné poukázať do 2. mája 2023. Predpísané tlačivo je spolu s ďalšími dokumentami Nadácie DAR zverejnené na webovej stránke https://www.trnava-vuc.sk/14822-sk/ako-nas-podporit/. Verejnosť i podnikateľské subjekty môžu zároveň finančné prostriedky darovať jednorazovo alebo pravidelne na účet SK23 5600 0000 0010 4998 5001.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW