Anglický týždeň na Gymnáziu M.R. Štefánika v Šamoríne

Publikované: 16.04.2019/ Aktualizované: 21.02.2022
16. 4. 2019 – 1. aprílový týždeň sa na Gymnáziu M.R. Štefánika v Šamoríne niesol v duchu cudzojazyčnej komunikácie. Aj tento školský rok organizovali tzv. Anglický týždeň. Súkromná jazyková škola študentom sprostredkovala štyroch lektorov zo Spojeného kráľovstva. Ralph Catterson a jeho manželka Ellie na škole boli prvýkrát, Rob Gannon a Guy Cheetham sa tam opätovne vrátili po roku.  

Až 97 žiakov z 9 tried, malí i veľkí, sa celý týždeň rozprávali len po anglicky. Hry, súťaže, projekty, predstavenia a "role-plays" spestrili vyučovanie angličtiny. 

Kým v pondelok a utorok študenti medzi sebou hovorili počas jednotlivých aktivít ešte po slovensky, v druhej polovici týždňa nevedome a automaticky používali len angličtinu. 

Práve táto "automatizácia" bola jedným z hlavných cieľov  kurzu, preskočiť tú neviditeľnú bariéru obáv a strachu zo zlyhania a rozmýšľať a tvoriť v inom jazyku.

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Send this to a friend