Bezpečne za kultúrou v Trnavskej župe

Publikované: 22.10.2020 | Naposledy aktualizované 22.02.2022

Trnavský samosprávny kraj získal 20 tisíc eur z dotačnej výzvy Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky, vďaka čomu zrealizuje projekt „Bezpečne za kultúrou“. Cieľom výzvy bolo pomôcť realizovať aktivity zamerané na zmiernenie dopadov koronakrízy v regiónoch.

„Fungovanie všetkých našich 18-ich kultúrnych inštitúcií výrazne ovplyvnila pandémia ochorenia Covid-19. Nakoľko čelia vysokým finančným výpadkom, nakúpili sme pre ne hygienické potreby a ochranné prostriedky. Chceme, aby sa zamestnanci i návštevníci cítili pri získavaní umeleckých zážitkov bezpečnejšie,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Realizácia projektu prispeje k zabezpečeniu dodržiavania protiepidemiologických opatrení v 18-ich kultúrnych inštitúciách v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja. Ide predovšetkým o opatrenia zamerané na prevenciu šírenia nového koronavírusu, ktorými sú prekrytie horných dýchacích ciest, dezinfekcia rúk, či priestorové rozostupy.

Popri nákupe materiálu kraj zabezpečí aj jeho následnú distribúciu. Okrem zmiernia dopadov koronakrízy na činnosť organizácií je cieľom projektu aj oživenie a rozvoj kultúry a cestovného ruchu.

Šesť župných múzeí, štyri osvetové strediská a dve galérie sú otvorené pre individuálnych návštevníkov a neustále prinášajú nové výstavy. Ponúkajú teda príležitosť na kultúrne vyžitie v období pandémie ochorenia Covid-19.

V bežnom režime fungujú aj štyri knižnice, ktoré čitateľov nabádajú, aby na nové myšlienky prichádzali v bezpečí domova aj počas sychravej jesene a blížiacich sa dlhých zimných večerov.

Predstavenia v Divadle Jána Palárika v Trnave sú dočasne zrušené, no aktuálne prebiehajú skúšky novej inscenácie o trnavskom futbale. Hvezdáreň a planetárium v Hlohovci pokračuje v plnení svojich vedecko-výskumných úloh.

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Send this to a friend