Budovu Záhorskej knižnice v Senici zdobí nový mural, župa ju bude ďalej modernizovať

Záhorská knižnica v Senici, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja, slávnostne odhalila nástennú maľbu na zrekonštruovanej fasáde svojej budovy. Vo štvrtok 7. júla 2022 sa široká verejnosť prišla pozrieť na výtvarné dielo a sprievodný program, ktorého súčasťou bola aj laserová šou.

„Dlhodobo cielene investujeme do zveľaďovania 21 župných kultúrnych inštitúcií. V krátkej dobre v Záhorskej knižnici osadíme nový výťah pre návštevníkov, a čaká nás aj rekonštrukcia vykurovacieho systému s využitím obnoviteľných zdrojov. Pokračujeme tak v zvyšovaní komfortu detských aj dospelých návštevníkov, k čomu prispela aj úprava vonkajšieho priestoru. V záhrade knižnice minulý rok vznikla letná čitáreň a podporili sme aj realizáciu muralu,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Trnavská župa v roku 2021 dokončila obnovu fasády knižnice v hodnote viac ako 110-tisíc eur. Zároveň prebehlo zateplenie budovy, namontovali sa sklenené prístrešky a upravili chodníky. Kraj prispeje aj na oddelenie detskej a odbornej literatúry.

V minuloročnej verejnej súťaži návrhov uspelo umelecké zoskupenie Ové Pictures. Víťazný návrh odprezentovali jeho autorky Veronika Obertová a Michaela Čopíková. Realizáciu maľby zabezpečil muralista Martin Hríb.

„Som rada, že na budove Záhorskej knižnice pribudla nástenná maľba. V hravom a farebnom motíve prepája literárne a výtvarné umenie. Našim cieľom je zatraktívniť knižnicu v očiach nových čitateľov a spájať ľudí, myšlienky a jednotlivé druhy umenia,“ uviedla riaditeľka Záhorskej knižnice v Senici Silvia Sameková.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW