Burgenland Tourismus a Trnavský samosprávny kraj spúšťa nový projekt

Publikované: 12.12.2013/ Aktualizované: 21.02.2022
12.12.2013 Nové informačno-servisné miesto cestovného ruchu v Designer Outlet Parndorf.
Tam, kde sa svet stretáva na nákupy, tam kde  z dizajnových  značiek  fanúšikov módy môžu vzniknúť príležitostné ceny, na tomto horúcom mieste nakupovania v McArthurGlen Designer Outlet Parndorf s viac ako 170 značkovými obchodmi a viac ako 4 miliónmi  zákazníkmi ročne, otvárajú Burgenland Tourismus a Neusiedler See Tourismus  inovatívnu informačnú kanceláriu cestovného ruchu.
(Eisenstadt/ 28. november 2013) – Pod mottom „Cezhraničné partnerstvo zosilní" Burgenland a jeho slovenský susedný región, Trnavský samosprávny kraj vstúpili do spolupráce „„RegioInfoPoint Slovensko-Burgenland".  Predseda krajinskej vlády Hans Niessl a riaditeľ sekcie regionálneho rozvoja PaedDr. Marián Cipár spoločne otvorili nové informačno-servisné miesto cestovného ruchu v Designer Outlet Parndorf. Vďaka úzkej spolupráci s McArthur Glen, bolo možné realizovať tento pilotný projekt EÚ v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom. Úlohou tohto nového projektu je podporovať reklamu a trhové etablovanie destinácií a ponúk cestovného ruchu pre medzinárodné publikum.  Obidva regióny, Burgenland a Trnava, sa takto môžu spoločne umiestniť ako stredoeurópska turistická destinácia, zvýšiť svoje príjmy z ubytovania a taktiež podporovať praktický prenos know-how medzi regiónmi.
Citát/predseda
Predseda krajinskej vlády Hans Niessl zdôrazňuje dôležitosť RegioInfoPoint (regionálneho informačného bodu) v Parndorfe: „Kde v minulosti studená vojna ťahala svoju železnú oponu, dnes Rakúšania, Česi, Slováci a Maďari si delia Centropu – Srdce Európy. Pomocou spoločnej reklamy v oblasti cestovného ruchu  a prostredníctvom spoločného zastupovania záujmov v Strednej Európe, Burgenland sa má stať jedným z najsilnejších hospodárskych priestorov.  Preto ma obzvlášť teší, že sme nadviazali  túto inovatívnu a jedinečnú spoluprácu s naším slovenským susedným regiónom. Toto cezhraničné  partnerstvo predstavuje ďalší dôležitý krok v smere internacionalizácie."
Informačné centrum predstavuje angažované miesto služieb, ktoré sa intenzívne stará o záujmy Burgenlandu a Trnavského samosprávneho kraja v oblasti cestovného ruchu.  V budúcnosti sa na tomto mieste nebudú odovzdávať iba informácie cestovného ruchu, ale návštevníci Outlet Center Parndorf okrem iného budú najlepšie zásobovaní inovatívnymi a atraktívnymi balíkmi ponúk burgenlandských firiem až po predaj vstupeniek na mnohé podujatia.   Partneri Burgenland Tourismus, Neusiedler See Tourismus GmbH, Trnavský samosprávny kraj, ako aj McArthurGlen touto strategickou spoluprácou zakladajú nový koncept etablovania sa na trhu.
Citát/ samosprávneho kraja Trnava –
Veľmi si vážime možnosť byť prítomní v tomto projekte. Zástupcovia Trnavského samosprávneho kraja sa budú podieľať na činnosti informačného strediska tu v outletovom centre Parndorf. Veľmi si ceníme príležitosť propagovať náš región na území Burgenlandu a Rakúska. V rámci projektu takisto pripravujeme otvorenie turisticko-informačného centra  v meste Trnava, kde budeme propagovať krásy Burgenlandu. Chcel by som ešte podotknúť, že Trnavský samosprávny kraj realizuje so spolkovou krajinou Burgenland viacero projektov, ktoré sú pre nás prínosom.

„Učenie sa prácou" a prenos know-how

Okrem svojich informačných úloh, RegioInfoPoint pôsobí aj ako školiace centrum pre budúcich slovenských pracovníkov cestovného ruchu.  Za týmto účelom sa tu v budúcnosti budú realizovať stáže s ťažiskom na starostlivosť o zákazníka a poradenstvo pre zákazníka. Ďalej rôzne odborné semináre budú prenášať odborné znalosti a zručnosti, ktoré sú dôležité pre odborníkov stredného manažmentu v cestovnom ruchu.
Otvorenie RegioInfoPoint (regionálneho informačného bodu) Trnava
V decembri 2013 sa v historickom starom meste Trnavy otvorí RegioInfoPoint s analogickými informačnými úlohami.  Hostia z priestoru Viedne, západného Rakúska, Maďarska, Slovenska, Rumunska a Poľska budú tu získavať užitočné informácie pre dovolenku v oboch susediacich regiónoch.
Tento cezhraničný projekt, iniciovaný zo strany Burgenland Tourismus, sa financuje z Európskej únie.  Realizáciu uskutočnia Burgenland Tourismus spoločne s Neusiedler See Tourismus GmbH a s Trnavským samosprávnym krajom, pričom obidve burgenlandské organizácie cestovného ruchu prebrali patronát nad slovenským regiónom.
Burgenland Tourismus

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW