Cezhraničná spolupráca – Elektrotechnické školy

Publikované: 08.10.2018/ Aktualizované: 21.02.2022

Dna 5.10 sa na pôde Strednej školy elektrotechnickej v Ostrave uskutočnilo 1 stretnutie zástupcov škol z Trnavského kraja – SOU elektrotechnická v Trnave, SOU Gbely a SOU Senica kde s riaditeľom školy SOU v Ostrave prerokovali  možnú spoluprácu v oblasti poskytovania vzdelávania pre projekt ČEZ ale aj pre ostatných zamestnávateľov v oblasti elektrotechniky a energetiky v rámci Českej a Slovenskej republiky na modeli „Federálna škola".

Zúčastnení sa dohodli že riaditeľ Fuhrer z SOU Ostrava a pani riaditeľka Bakičová pripravia do 19.10. analýzu učebných a študijných odborov podla nastavenia projektu CEZ u škôl z Trnavského regiónu a pripravia jednotnú koncepciu výuky a ponuky pre CEZ a ostatných zamestnávateľov .

Po odsúhlasení projektu sa zúčastnení spolu so zástupcom Združenie pre rozvoj Moravskoslezského kraja pánom Benešom dohodli na podpísaní memoranda medzi Moravskoslezským krajom, Trnavským krajom, Združenia pre rozvoj MSK a jednotlivými školami o vzájomnej spolupráci v oblasti transferu know how odborného vzdelávania a spoločnej ponuky pre zamestnávateľov v oblasti energetiky a elektrotechniky .

Zároveň vedenie školy v Ostrave bolo pozvané na exkurziu škol v rámci Trnavského kraja v mesiaci november .

 

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW