Chceme v regióne viac ľudí vo vlakoch

Publikované: 17.12.2019/ Aktualizované: 21.02.2022
Aby sa to podarilo, je potrebná úzka spolupráca župy tak so Železničnou spoločnosťou Slovensko, ako aj Železnicami Slovenskej republiky.

„Sme si vedomí, že ak chceme mať zmysluplnú verejnú dopravu, kde nebudú vedľa seba chodiť poloprázdne vlaky a autobusy, musíme spolupracovať. Chceme v našej župe viac ľudí prepravovať vo vlakoch. Preto musíme hovoriť o skapacitnení železničnej dopravy, pravidelných taktoch, či hlbšej integrácii vlakovej a autobusovej prímestskej a mestskej dopravy. Teší ma, že dnes sme mohli s vedením ŽSSK rokovať o týchto prioritách,“ povedal trnavský župan J. Viskupič.

Integrovaný systém, ktorý spája bratislavký a trnavský kraj

Trnavská župa má záujem byť súčasťou Západoslovenského dopravného integrovaného systému, ktorý by mal zahŕňať Bratislavský a Trnavský samosprávny kraj, čo si bude vyžadovať úzku spolupráci všetkých dopravcov.

Tiež sme hovorili o situácii v meste Hlohovec, kde pri plánovanej oprave cestného mosta chceme posilniť práve vlakovú dopravu ako alternatívu k osobnej automobilovej doprave. Ide o smery medzi Hlohovcom a Trnavou resp. Hlohovcom a Leopoldovom.

Témou bol tiež ďalší rozvoj vlakovej dopravy smerom do Nitry či modernizácia základnej infraštruktúry na prestupných staniciach, ako napríkad parkoviská, kryté nástupištia, stojany na bicykle a pod.
 

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW