CLUSTERPOLISEE – 2. ŠTUDIJNÁ NÁVŠTEVA

Publikované: 27.02.2013/ Aktualizované: 21.02.2022

27.02.2013 – 01.03.2013 – Vo Viedni (Rakúsko), sa konala 2. Študijná návšteva, organizovaná v rámci projektu
„Inteligentnejšie klastrové politiky pre Juhovýchodnú Európu" (ClusterPoliSEE). Konferencia sa uskutočnila v sídle hostiteľa AWS (Austria Wirtschaftsservice, partner projektu).
Prvý deň konferencie sa venoval zasadnutiu technickej komisie projektu a zasadnutiu riadiaceho výboru projektu. V rámci stretnutia riadiaceho výboru zodpovední projektoví partneri za pracovné balíky 1-5 zhodnotili doterajší priebeh jednotlivých aktivít, výstupy a načasovanie, ako aj ďalší plán a potreby napĺňania aktivít.
V rámci druhého a tretieho dňa konferencie sa prezentovali hostiteľské organizácie AWS a Ecoplus, počas nasledujúceho programu boli prezentované v blokoch nástroje a opatrenia šiestich nosných tém rozvoja klastrových politík v rámci projektu ClusterPoliSEE: inovácie, rozvoj klastrov podporovaný výskumom a vývojom, trvalá udržateľnosť, medzinárodná spolupráca a sieťovanie, regionálna inteligentná špecializácia, zručnosti a tvorba pracovných miest. Po prezentácii jednotlivých tém prebiehali diskusie v pracovných skupinách, ktoré nakoniec vedúci za jednotlivé skupiny prezentovali všetkým zúčastneným.
V rámci projektu sa uskutoční celkovo šesť študijných návštev, organizovaných rôznymi partnermi projektu. Najbližšia sa bude konať koncom apríla v Aténach (Grécko). 
Ing. Juraj Štaffa, PhD.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW