Čo vieš o hviezdach – regionálne kolo vedomostnej súťaže

Publikované: 01.04.2019/ Aktualizované: 21.02.2022
1. 4. 2019 – V stredu 27. marca 2019 sa v priestoroch Záhorského osvetového strediska v Senici zišli mladí nadšenci a priaznivci astronómie z okresov Senica a Skalica na regionálnom kole XXIX. ročníka astronomickej vedomostnej súťaže „Čo vieš o hviezdach", aby si spoločne v súťažnom zápolení zmerali svoje vedomosti z oblastí všeobecnej astronómie, astrofyziky, histórie astronómie, slnečnej sústavy, astronomických prístrojov či využitia kozmických prostriedkov v astronómii. Organizátori súťaže Trnavský samosprávny kraj – Záhorské osvetové stredisko Senica sa v tomto roku tešili veľkému záujmu účastníkov, keďže sa do súťaže prihlásilo spolu devätnásť súťažiacich žiakov a študentov z okresov Senica a Skalica.

Súťažilo sa v troch vekových kategóriách, pričom z každej kategórie mohli postúpiť do krajského kola súťaže jednotlivci umiestnení na 1. až 3. mieste. O výsledkoch vedomostnej súťaže rozhodovala odborná porota v zložení RNDr. Svetozár Štefeček a Mgr. Ľubomír Staňo.
Astronomická vedomostná súťaž „Čo vieš o hviezdach" uzatvorila sériu podujatí s astronomickou tematikou, ktoré v mesiaci marec pripravilo Záhorské osvetové stredisko v Senici.
 
I. kategória
1. miesto – Samuel Štefeček – ZŠ Sobotište
2. miesto – Marek Baňárek – ZŠ Sobotište
3. miesto – Amália Chrenková – ZŠ Radošovce
 
II. kategória
1. miesto – Verena Pekárová – ZŠ Sobotište
 
III. kategória
1. miesto – Miriam Srogončíková – Gymnázium Ladislava Novomeského, Senica
2. miesto – Matúš Nečas – Gymnázium Ladislava Novomeského, Senica
 
Tlačová správa: Záhorské osvetové stredisko Senica

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW