Country hody v DSS Zavar „Humánum“

Publikované: 12.12.2013/ Aktualizované: 21.02.2022
12.12.2013

Trnavský samosprávny kraj a Domov sociálnych služieb Zavar, za spoluúčasti obce Zavar usporiadali 9. ročník Country hodov, ktorý sa konal v areáli Domova sociálnych služieb Zavar.
Country hody, ich zámer a charakter sú výpoveďou a dôkazom ozajstnej integrácie, ozajstného spolužitia všetkých občanov. Dôkazom čoho je široké zastúpenie zúčastnených. V areáli Domova sociálnych služieb sa skutočne nedalo „hýbať". Areál bol preplnený ľuďmi, ktorí s láskou, s účasťou toto podujatie podporovali a prežili veľmi silné spoločné popoludnie.
Riaditeľka DSS pre dospelých v Zavare mimoriadne ocenila účasť rodinných príslušníkov, opatrovníkov a všetkých ľudí z obce, z okolitých obcí, ktorí naozaj nezištne, zúčastnene si užívali toto popoludnie a skutočne nebolo cítiť, že sú nejaké rozdiely medzi nimi, nami.
            Ak povieme, že Country hody sú vlastne „domovským jarmokom", tak každý, kto sa týchto hodov zúčastnil vie, o čom hovoríme. Toto podujatie už tradične otvárali veteráni, kone, ktoré svojou gracióznosťou umocnili celý začiatok. Grilovanie, varenie gulášu, opekanie prebehlo za spoluúčasti jednotlivých zložiek obce Zavar a DSS Zavar (poľovníci, seniori, záhradkári...). Z atrakcií boli zaujímavé – maľovanie na tvár, skákací hrad, jazda na koni, strieľanie z luku. Každoročne vystúpia na tomto podujatí známi umelci. Tento rok sa zúčastnilo Duo Yamaha, Otto Weiter, Ego, Dominika Mirgová, Allan Mikušek a Natália Mikušková, moderátormi Country hodov boli Lenka Šóošová a Roman Juraško.
            Medzi hosťami boli zamestnanci TTSK, poslanec TTSK p. Klokner, starostovia okolitých dedín, riaditelia okolitých škôl, seniori okolitých dedín, žiaci základných škôl, poslucháči a univerzitní profesori, ktorí majú v DSS Zavar detašované pracovisko VŠ.
            Country hody sú posolstvom upevňovania tradícií, ktoré pán predseda TTSK takmer v každom integračnom podujatí zdôrazňuje. To, že ide o tradíciu naozaj dokumentuje 9. ročník týchto Country hodov.
            Riaditeľka DSS Zavar veľmi citlivo a s úctou dala do pozornosti kolektív DSS Zavar v tom, že usporiadať každoročne a na takej úrovni podujatie ako sú Country hody, dokáže naozaj len zrelý, profesionálny a ozajstný kolektív.
Anna Pavlovičová

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW