Country hody v Zavare

Publikované: 09.06.2017/ Aktualizované: 21.02.2022
9. 6. 2017 – Domov sociálnych služieb Humánum v Zavare opäť otvoril svoje brány, aby privítal návštevníkov zo širokého okolia na trinástom ročníku Country hodov. Hody v Zavare sú príkladom spolužitia klientov DSS Humánum so zdravými ľuďmi. Tí mali možnosť nazrieť do ich života a spoločne si užili príjemný deň.

Tak ako po iné roky, ani teraz nechýbali v Zavare známe osobnosti, ako sú František Nedvěd so synom, či Allan Mikušek. Dobrú náladu rozdávala Jadranka, kapela Smola a hrušky, Bukasový masív a ďalší hudobní hostia. Deti sa mohli povoziť na koníkoch, ťave, užiť si dosýta nafukovací hrad a obdivovať naleštené historické autá z galantského Veteran clubu.
V priebehu svojej návštevy predseda TTSK Tibor Mikuš otvoril nové priestory, ktoré prispejú k skvalitneniu života klientov. V systéme poskytovania sociálnych služieb v DSS Zavar vznikol podnet priblížiť život v takej podobe ako máme my všetci možnosť žiť. Prechádzať ulicami, vidieť telefónnu búdku, vnímať pouličné osvetlenie, strechy domov, lavičky, vidieť ukončenie ulice, začiatok novej ulice. A tak sa interiér kaštieľa v DSS Zavar zmenil na „interiér života" a prijímatelia majú nové, prirodzené, zážitkové podnety, ktoré vplývajú na ich psychomotorické zručnosti a vytvárajú nové zážitky, nové hodnoty, nové uvedomenia si.
Tieto podnety napĺňajú metódu snoezelenu, ktorá stimuluje hrubú a jemnú motoriku. Cieľom je vyvolanie zmyslových pocitov, ako aj stimulovanie zraku, sluchu a všetkých zmyslov pre rovnováhu a zdravie klientov domova.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW