Samospráva
Trnavského kraja
Úrad Trnavského kraja
Dôležité kontakty
Vyhľadávanie
Trnavský kraj dnes tiež distribuoval ďalšie ochranné zdravotnícke pomôcky pre lekárov špecialistov a zubárov. Ako dodal Jozef Viskupič, „lekári v krčných a pľúcnych ambulanciách či zubári patria, pri výkone svojho povolania, ku skupine najviac vystavenej riziku nákazy novým koronavírusom. Onkológovia zase pracujú s pacientami, ktorí majú oslabenú imunitu a sú najnáchylnejší na ochorenie. Preto sme im dnes poskytli respirátory a textilné rúška z vlastných zdrojov“.
Župa už minulý týždeň distribuovala lekárom pre deti a dospelých, v 309 ambulanciách na území kraja, ochranné prostriedky vyčlenené zo Štátnych hmotných rezerv. Vzhľadom na malé množstvo pomôcok od štátu, župa lekárom doplnila dodávku o respirátory a rúška z vlastných zdrojov, ktoré sú však výrazne obmedzené.
Na to, aby sme mohli prispôsobovať pre používateľov obsah a poskytovať bezpečnejšie prostredie, používame cookies. Viac o našich cookies