Cyklobusom od vody k vode za zážitkami v Trnavskom kraji

Publikované: 30.07.2021/ Aktualizované: 22.02.2022

Popri nových výletných vlakoch ide o ďalší z atraktívnych produktov zážitkového turizmu, ktorý uviedla Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj.

 

 

„Našim cieľom je podporiť cestovný ruch a spájať Trnavský kraj s okolitými. Chceme aby spustením novej linky cyklobusu obyvatelia našej župy ale aj susedného Bratislavského kraja, či zahraniční turisti spoznali zaujímavé miesta a strávili u nás svoj voľný čas. Cyklistov, kolobežkárov či korčuliarov prepravíme špeciálne upraveným autobusom bezpečne, rýchlo a jazdu si môžu vychutnať po upravených cyklotrasách v krásnej prírode Žitného ostrova,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič počas prvej jazdy cyklobusu.

 

Aktívni turisti sa po vystúpení v destinácii môžu rozhodnúť, ktorou trasou sa vydajú. Výkonná riaditeľka Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj Agáta Mikulová prezradila, že „prvá trasa vedie po okolí Jelky, kde je možné odhaliť krásy vodných kolových mlynov na brehu Malého Dunaja a takmer zabudnuté remeslo ľudového mlynárstva. Druhá trasa sa nachádza pri Čilistove. V jej blízkosti môžu turisti navštíviť vyhľadávané miesta, ako napríklad oddychový park Kormorán, areál vodných športov Čunovo, Galériu Danubiana, či previesť sa na kompe medzi obcami Vojka nad Dunajom a Kyselica.“

 

Táto novinka prinesie Senčanom, ako aj domácim a zahraničným dovolenkárom na Slnečných jazerách, väčšiu možnosť výberu pri plánovaní si svojho voľného času aktívne. „Zriadenie tejto linky cyklobusu plne podporujeme a považujeme ho za dôležitú súčasť rozvoja turizmu v našom regióne. Turisti môžu navštíviť trnavskou župou zrekonštruovaný vodný kolový mlyn a skanzen, objavovať sakrálne pamiatky obce alebo splavovať Malý Dunaj, pričom nemusia opustiť našu obec. Cyklobus umožní aj menej zdatným alebo starším turistom navštíviť také lokality, na ktoré by sa bez neho nedostali,“ skonštatoval starosta obce Jelka Gabriel Kiš.

 

Odchody cyklobusu od vody k vode sú každú stredu od 28.7.2021 do 25.8.2021 vrátane:

  • 9:00 a 13:30        Senec – Jelka – Šamorín/Čilistov
  • 12:30 a 18:00      Šamorín/Čilistov – Jelka – Senec

 

Cenník lístkov, ktoré sa predávajú pred cestou priamo v cyklobuse:

Spiatočný

  • Dospelý 3 €
  • Dieťa od 3-16 rokov 1,50 €
  • Dieťa do 3 rokov bezplatne

Jednosmerný

  • Dospelý 1,50 €
  • Dieťa od 3-16 rokov 0,75 €
  • Dieťa do 3 rokov bezplatne

 

Počet miest pre bicykle je 20, počet miest na sedenie je 30.

Okrem cyklistov sa môžu prepraviť aj kolobežkári alebo korčuliari aj so športovým vybavením.

cyklobus

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW