Deň Európskych jazykov

Publikované: 27.09.2019/ Aktualizované: 21.02.2022
Deň Európskych jazykov sa na Gymnáziu M. R. Štefánika v Šamoríne niesol v novom školskom roku 2019/2020 v znamení angličtiny. Hneď ráno o 8.00 hod. sa rozhrnuli závesy na javisku a začalo sa divadelné predstavenie v anglickom jazyku v produkcii Divadelného centra. 243 prítomných študentov našej školy prepínalo svoje jazykové centrum zo slovenčiny do angličtiny a zábava sa mohla začať. Ani naši najmladší žiaci nemali ťažkosti s porozumením, pretože na predchádzajúcich hodinách vyučujúci s nimi spracovali pracovné listy s potrebnou lexikou i gramatikou na pochopenie hry.
Tentokrát naša voľba padla na hru s veľavravným názvom THE ONLINES. Stručný dej: Náš hrdina Miloš žije s mamou. Mama má Miloša rada. Miloš má rád mamu, svojho psa a Zuzu, ktorá mu lajkla status. Ale niečo v jeho živote je nanič a Miloš musí prísť na to, čo to je...
Táto inscenácia v anglickom jazyku je o svete, v ktorom nie je všetko tak, ako vyzerá, o lajkoch, smajlíkoch, o prikrášlenej realite a o tom, že hľadať šťastie vo virtuálnom priestore je ako hľadať zmysel života v kope špinavých ponožiek. Príbeh o Milošovi, Zuze a Vladovi, o lákavom tajomnom hlase, o predstavách a skutočnosti. On, ona, oni – online vždy a všade. Existuje ešte vôbec život offline? A odváži sa Miloš osloviť Zuzu?
Tešíme sa na ďalšie umelecké zážitky a zaujímavé postrehy zo života mladých ľudí zase o rok v podaní Divadelného centra.

Mgr. Linda Mókusz Hombauer
Gymnázium M.R. Štefánika v Šamoríne

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW