Deň otvorených dverí na trnavskej župe sa bude konať už štvrtýkrát

Úrad Trnavského samosprávneho kraja organizuje podujatie Deň otvorených dverí na trnavskej župe, ktorý sa uskutoční v sobotu 3. júna 2023 od 9. do 15. hodiny na Starohájskej ulici 10 v Trnave. Návštevníci štvrtého ročníka župného podujatia sa môžu tešiť na pestrý program pre deti aj dospelých. Tento rok sa župa zamerala na prezentáciu regiónov v kraji, ako aj prezentáciu odborov úradu či župných organizácií. Okrem toho je pripravená gastro zóna, penová šou, divadelné predstavenia či prehliadka tradičných krojov z regiónov.

„Už štvrtýkrát otvoríme dvere župného úradu pre všetkých, ktorých zaujímajú aktivity kraja. Počas soboty 3. júna návštevníkom priblížime regióny v kraji, odbory úradu ale aj činnosť organizácii v našej zriaďovateľskej pôsobnosti. Tešiť sa môžete na pestrý program pre dospelých aj deti, nebude chýbať ani gastro či wellness zóna, bábkové divadlo, tvorivé dielne a prehliadka tradičných krojov. Aktuálne finišujeme s prípravami a verím, že Deň otvorených dverí na trnavskej župe bude opäť veľkolepý a v súlade nášho motta Spolu tvoríme kraj,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič, ktorý rád privíta návštevníkov podujatia aj priamo v jeho kancelárii.

Počas podujatia sa môžu návštevníci vydať cestou za zážitkami Trnavského kraja, pričom v jeden deň navštívia Smolenický zámok, Vodný mlyn v Jelke, Jaskyňu Driny, Letisko v Piešťanoch, ale aj kráľovské mesto Skalicu. Pre deti je na pódiu pri župnom úrade pripravené vystúpenie Ceruzko a farbička, bábkové divadlo Ako sa Jano s drakom porátal, vystúpenie Trnavského detského zboru aj penová šou.

Župa program doplnila aj o prezentáciu činností jednotlivých odborov úradu, Združenia samosprávnych krajov SK 8 aj Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj.

Súčasťou Dňa otvorených dverí na trnavskej župe budú študentky a študenti zo Strednej zdravotníckej školy v Trnave, ako aj chutné prekvapenia študentov Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera v Piešťanoch. Okrem toho pripravila župa možnosť zapojiť sa do tomboly o vecné ceny.

Program na hlavnom pódiu:

10:00

11:00

11:10 

12:00

13:00

13:10

13:20

14:00

Bábkové divadlo „Ako sa Jano s drakom porátal

Detský spevácky zbor z Trnavy

Prezentácia tradičných krojov

Ceruzko a Farbička

Detský spevácky zbor z Trnavy

Prezentácia tradičných krojov

Žrebovanie tomboly

Penová show

Sprievodný program:

bábkové divadlo „Ako sa Jano s drakom porátal"

exotické zvieratá

interaktívne aktivity pre deti

kadernícke služby

kozmetická starostlivosť

maľovanie na tvár

masáže

meranie tlaku a ďalších telesných funkcií

otvorená kancelária trnavského župana

prehliadka cestárskych strojov

tvorivé dielne

prezentácia tradičných krojov

ukážka regiónov Trnavského kraja

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW