Denný stacionár v Trnave nekončí

Publikované: 11.05.2020/ Aktualizované: 22.02.2022

„Pre klientov denného stacionára je to veľmi dobrá správa. Považujem za dôležité, že sa našlo riešenie problému a klienti budú môcť do konca roka využívať služby denného stacionára. Momentálne má zriaďovateľ dostatok času, aby sa prijalo trvalé riešenie najmä v prospech klientov,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Zástupcovia trnavskej župy sa už koncom apríla stretli so všetkými zúčastnenými stranami, teda rodičmi, zástupcami zamestnancov, Strediska Evanjelickej Diakonie Trnava aj jeho zriaďovateľa Evanjelickej diakonie ECAV na Slovensku, ako aj mesta Trnava, aby spoločne našli riešenie situácie, ktorá vznikla, keď SED Trnava navrhlo zrušiť denný stacionár, bez zabezpečenia náhradnej sociálnej služby pre 12 klientov.

Trnavská župa, napriek tomu, že denné stacionáre sú originálnou kompetenciou miest a obcí, sa do problému zainteresovala v záujme nájdenia vhodného riešenia pre dotknuté rodiny a klientov. Za pozitívum považujeme, že zainteresované strany našli spôsob, ako preklenúť obdobie do konca roka a následne nájsť trvalé riešenie.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW