Do regiónov posielame pol milióna eur

Publikované: 05.02.2021/ Aktualizované: 22.02.2022

Poslanci Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja na svojom prvom rokovaní v roku 2021 rozhodli o pridelení dotácií subjektom pôsobiacim v oblasti regionálneho rozvoja a cestovného ruchu. Pol miliónom eur bude podporených spolu 19 projektov, ktoré prispejú k zvýšeniu atraktivity územia župy.

„Som presvedčený, že 500 tisíc eur pomôže najmä subjektom pôsobiacim v cestovnom ruchu. Tento segment hospodárstva bol totiž veľmi negatívne zasiahnutý koronakrízou a potrebuje pomoc. Pri rozhodovaní o projektoch sme sa zamerali predovšetkým na podporu atraktivity nášho územia. Verím, že tento impulz prichádza v správnej chvíli,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

O podporu mohli požiadať miestne akčné skupiny, oblastné organizácie cestovného ruchu, občianske združenia či neziskové organizácie. Hodnotiaca komisia posudzovala 112 žiadostí o celkovo 3,5 milióna eur. Zastupiteľstvu odporučila schváliť 19 z nich, ktoré dosiahli najvyšší počet bodov a boli označené ako najlepšie pri dodržaní regionálnej proporcionality.

Trnavská župa podporí napríklad Domka – Združenie saleziánskej mládeže, ktoré v Trnave vytvorí komunitnú obývačku. V okrese Hlohovec bude vyznačená časť cykloturistickej trasy medzi Hlohovcom a Nemšovou. Obnovený bude aj anglický park v areáli kaštieľa v Moravanoch nad Váhom v okrese Piešťany.

Obnovený bude aj vstupu do národnej baziliky Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne združením SEPTIMAVIA. Občianske združenie Partnerstvo pre Horné Záhorie o. z. zas vytvorí sieť smart infobodov v obciach a mestách na Záhorí.

Z iniciatívy združenia Nature Photo vznikne oddychový ostrovček pre peších a cyklistov v obci Baka v okrese Dunajská Streda. V juhovýchodnej veži Neogotického kaštieľa v Galante, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou, bude zriadená stála expozícia o histórii mesta od 17. storočia.

Zoznam všetkých projektov vrátane tých podporených je zverejnený TU.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW