Do trnavských ulíc sa vráti Korzo

Publikované: 08.05.2018/ Aktualizované: 21.02.2022

8. 5. 2018 – Obyvatelia Trnavy si môžu na jeden deň pripomenúť staré časy korzovania. Minisukne, štýlové nohavice, vzácne gramoplatne a zbieranie klebiet. Aj to bolo Korzo. Kedysi kultové miesto stretnutí mladých ľudí ožije 13. mája 2018 na Hlavnej ulici o 17.00 h.

Organizátorom podujatia je Mestská televízia Trnava, ktorá mapuje dianie v meste a blízkom okolí. „Trnavské korzo vnímame ako príležitosť spojiť všetky generácie na hromadnej prechádzke po meste. Podujatie má ambíciu pripomenúť účastníkom staré časy a absolvovať legendárnu trasu v smere od Mestskej veže po Kostol sv. Heleny a späť", približuje scenár podujatia autorka myšlienky obnovy Korza a zároveň riaditeľka Mestskej televízie Trnava, Dália Šaškovičová.

Vítaní sú, samozrejme, účastníci oblečení v štýle 60. a 70. rokov 20. storočia, kedy sa Korzo tešilo najväčšej obľube. „Korzo - to bol životný štýl, trend, spoločenská udalosť. Túžim aspoň na jedno popoludnie vrátiť starším Trnavčanom milú spomienku na tento fenomén, na obdobie mladosti a bezstarostnosti a mladším priniesť nový zážitok", pokračuje Šaškovičová.

Počas korzovania bude hrať staré piesne z vinylových platní DJ Andrej Šipka a moderátor Vlado Voštinár sa na pódiu porozpráva so známymi "korzistami". Program uzatvorí koncert Dua Live Guitars. Návštevníci si môžu na pamiatku odniesť nielen fotografiu, či štýlový odznak s logom Trnavského korza, ale aj poobdivovať veterány, vychutnať si sladké a slané dobroty, osviežiť sa kávou, čajom, či horúcou čokoládou.

"Ide nám o okamih návratu v čase, o obnovu stratených kontaktov a najmä, o príjemné stretnutia tvárou v tvár, nielen prostredníctvom moderných sociálnych sietí. Chceme potešiť tých, ktorí sa kedysi korzovali po centre a zároveň osloviť generáciu, ktorá pozná Korzo z rozprávania rodičov, starých rodičov, prípadne z nášho nového dokumentu Chodili sme na korzo", dodáva Šaškovičová a verí, že prechádzka priláka čo najviac Trnavčanov. 

Tlačová správa organizátorov

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Send this to a friend