Dobročinnosť „ nevyjde z módy“ ...

Publikované: 19.06.2019/ Aktualizované: 21.02.2022

Už je tomu šesť rokov, čo sa na Obchodnej akadémii vo Veľkom Mederi obnovila tradícia plesov. Dobročinný ples školy sa odvtedy stal dôležitou spoločenskou udalosťou mesta i blízkeho regiónu, ktorého sa zúčastňujú rodičia, pedagógovia, bývalí študenti, sponzori a sympatizanti školy a samozrejme aj verejne činné osobnosti. Jar so svojou schopnosťou znovuzrodenia, začiatok mája je ideálnou príležitosťou na výmenu skúseností, spomínanie, plánovanie a samozrejme na ničím nerušenú zábavu.

Tohtoročný ples sa uskutočnil 11. mája v školskej jedálni, ktorá bola upravená na túto výnimočnú udalosť. Aj tento rok sa podujatie nieslo v znamení súdržnosti, spolupatričnosti a dobročinnosti. Ples otvorila pani riaditeľka, ktorá vo svojom slávnostnom prejave vyzdvihla prácu vedenia Neinvestičného fondu ACADEMIA pri Obchodnej akadémii vo Veľkom Mederi, konkrétne to boli: Szilvia Beke, Edit Szabó a Dániel Barczi. Vďaka patrí samozrejme aj pedagógom školy a študentom. Chvályhodné je spojenie všetkých vyššie spomenutých v záujme zachovania dobrého mena a kvality našej školy. Kvalitné vzdelávanie nie je možné bez modernizácie, ku ktorej sú potrebné aj nové finančné zdroje alebo iné materiálne zabezpečenie. Pri tejto príležitosti sa pani riaditeľka poďakovala všetkým sponzorom, na ktorých sme sa mohli aj v tomto školskom roku spoľahnúť. Svojou nezištnou pomocou prispeli k ďalšiemu rozvoju našej vzdelávacej inštitúcie.

Ples otvorili tanečníci Folklórneho súboru Megyer a potom sa už mohla začať do skorého rána trvajúca zábava. Samozrejme nemohlo chýbať ani chutné občerstvenie. Po polnoci organizátori vyžrebovali výhercov tomboly. Svojho majiteľa si našla aj hlavná cena a cena útechy. V dobrej nálade zotrvali plesajúci hostia až do rána. Dovidenia na budúci rok!

Ďalšie aktivity organizácie

Cezhraničná škola cyklodopravy a cykloturizmu napísala ďalšie pokračovanie
Keď hranice nerozdeľujú, ale inšpirujú: Trnavská župa a Juhomoravský kraj spoločne rozvíjajú občiansku spoločnosť
Župná inovačná akadémia prináša v roku 2026 prelomový Mastermind program pre malých a stredných podnikateľov
Noc múzeí a galérií 2026
Duševné zdravie na prvom mieste. Trnavská župa pripravila užitočné diskusné fórum pre tých, ktorí denne zachraňujú zdravie aj životy
Kraj pokračuje v budovaní ovocinárskeho a záhradníckeho centra v Rakoviciach, v areáli župnej školy vyrastie druhý moderný skleník
Skvelý úspech v Brne: Plavci zo župnej športovej školy vybojovali striebro aj bronz
Rekonštrukcia župnej hvezdárne a planetária v Hlohovci napreduje. Druhá etapa prinesie aj novú premietaciu sálu pre divákov.
Župa po prvýkrát hostila celoslovenskú súťaž Mládež spieva. Víťazom sa stal domáci súbor Cantica nova.
Moderné sociálne služby na Záhorí: Župa otvorila svoje najmodernejšie zariadenie sociálnych služieb, nachádza sa v Moravskom Svätom Jáne
Župa investovala do rozvoja senického okresu viac ako 33 miliónov eur. Prioritou budú aj naďalej regionálne cesty, stredné školy či sociálne služby
Do krásnych priestorov župného Kreatívneho centra Trnava na Hlavnej 17 zavíta lokálna značka s Čitárňou chutí

Prečítajte si tiež

Noc múzeí a galérií 2026

Župné kultúrne inštitúcie sa aj tento rok zapájajú do celoslovenského podujatia Noc múzeí a ga...
Prejsť na odber noviniek