Dual team pripravuje projekt Federálnej školy

Publikované: 06.12.2018/ Aktualizované: 21.02.2022

6. 12. 2018 - Pri príležitosti nedávnej storočnice vzniku Československa sa trnavský župan Jozef Viskupič, spolu s vicežupanmi Józsefom Berényim a Marekom Neštickým, zúčastnili v Zrkadlovej sieni Divadla Jána Palárika na slávnostnom zasadnutí Dual teamu s českými partnermi. Viedol ich námestník Ministerstva priemyslu a obchodu ČR Eduard Muřický zo Sekcie priemyslu, podnikania a stavebníctva. Cieľom bolo deklarovanie spolupráce na cezhraničnom projekte Federálna škola.

„Na českej strane oceňujeme váš nový zákon o odbornom vzdelávaní, ktorým sa inšpirujeme. Som rád, že sme mohli stretnúť a verím, že sa nadviaže česko-slovenská spolupráca a vymeníme si navzájom skúsenosti," povedal E. Muřický.

Zástupcovia trnavskej župy predstavili českým partnerom z Juhomoravského, Zlínskeho a Ostravského kraja projekt Vzdelanostného regiónu, ktorý je pilierom trnavského regiónu ako aj podporu odborného systému vzdelávania. Do duálneho systému je momentálne v kraji zapojených dvanásť škôl.

„Trnavská župa kladie veľký dôraz na Duálny systém vzdelávania v spolupráci s našim školami, zamestnávateľmi a obchodnými komorami. Našou úlohou je sektorovo nastaviť školy pre potreby trhu práce, zvyšovať kvalitu vyučovacieho procesu a podporovať intenzívne spoluprácu so základnými školami, pedagógmi, výchovnými a kariérnymi poradcami tak, aby sme našich študentov usmernili pre ich rozvoj a ich uplatnenie na trhu práce," povedal trnavský župan, ktorý deklaroval, že verí v úspech spoločného projektu.

Do projektu cezhraničnej spolupráce Federálna škola – spojenie škôl s rovnakým sektorom priemyslu, by malo byť zapojených dovedna päť krajov, okrem trojice menovaných na českej strane, aj Trnavský a Bratislavský kraj.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW