Dvorný prekladateľ Jo Nesba na gymnáziu v Šamoríne

Publikované: 27.11.2018 | Naposledy aktualizované 21.02.2022
27. 11. 2018 – Začiatkom novembra privítali na Gymnáziu M. R. Štefánika v Šamoríne pána Jozefa Zelizňáka. Toto meno určite nie je neznáme čitateľom severských kriminálok, pretože práve tie pán Zelizňák prekladá.

Na úvod besedy sa v spomienkach vrátil do obdobia, keď sa po strednej škole rozhodoval, kam povedú jeho kroky. Žiakom GMRŠ priblížil svoju cestu, na konci ktorej je z neho uznávaný prekladateľ a cestovateľ.
Napriek tomu, že má na konte preklad šesťdesiatich kníh, ako sám povedal, tejto činnosti sa venuje len vo svojom voľnom čase. Hlavnou náplňou jeho pracovného života je práca pre cestovnú agentúru Bubo. Jej súčasťou je prakticky od jej vzniku a na poznávacích zájazdoch sprevádza záujemcov takmer po celom svete.
Študentom priblížil Čínu, Tibet, Nepál, Indiu. Krajiny, ktoré osobne navštívil, preto svoj výklad obohatil o vlastnoručne zhotovené fotografie a osobné zážitky z ciest. Po prednáške nasledovala beseda plná najrozličnejších otázok zo strany žiakov. 

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram