Európska značka pre jazyky 2019

Publikované: 28.11.2019/ Aktualizované: 21.02.2022
Slovenská akademická asociácia pre medzinárodnú spoluprácu (SAAIC) – Národná agentúra programu Erasmus+ pre vzdelávanie a odbornú prípravu zorganizovala v hoteli Loft Bratislava slávnostnú ceremóniu, ktorá sa konala pod záštitou ministerky školstva, vedy, výskumu a športu SR Martiny Lubyovej.
Hlavným cieľom ceremónie bolo vyhlásenie výsledkov a odovzdanie ocenení Európska značka pre jazyky najkvalitnejším projektom, ktoré sa prihlásili do súťaže v rámci Výzvy 2019.
Predsedníčka národnej poroty Eva Obžerová z MŠVVaŠ SR zhodnotila celkový priebeh 17. ročníka súťaže a kvalitu podaných projektov. Slávnostná ceremónia vyvrcholila udeľovaním ocenení trom školám a ich projektom.
Obchodná akadémia, Kukučínova 2, Trnava realizovala a získala ocenenie za projekt Slovensko-francúzska výzva 2018 – I. svetová vojna a osobnosť M. R. Štefánika. Hlavným cieľom projektu bolo pripomenutie si osobnosti M. R. Štefánika a stého výročia ukončenia I. svetovej vojny. Výsledkom vzájomnej spolupráce Obchodnej akadémie s francúzskym Lycée Georges Duby bola príprava a organizovanie netradičných aktivít. Žiaci akadémie spoločne s rovesníkmi z Francúzska pracovali s komiksom, literatúrou, filmom, navštívili divadelné predstavenie, absolvovali zaujímavé besedy, osobné stretnutia a exkurzie, pričom komunikovali v slovenskom, francúzskom aj anglickom jazyku. Získavali tak „živý“ kontakt s reálnym svetom, s hrôzami, aké so sebou prináša vojna, ale aj s kvalitami silnej a inšpiratívnej osobnosti, akou bol M. R. Štefánik. Pochopili, že otázky mieru a bezpečnosti sú stále aktuálne a že k nim môžu prispieť aj vlastnou schopnosťou komunikovať v cudzích jazykoch, ktorá im umožní poznávať ľudí z rôznych krajín rozmanitej Európy.
Popoludní pokračoval program odborným seminárom, ktorý viedla Karin Rózsová Wolfová z Goethe-Institut Bratislava na tému Využitie aplikácií a inovatívnych metód vo výučbe cudzích jazykov.
 

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW