Európsky workshop skautov

Publikované: 04.03.2017/ Aktualizované: 21.02.2022

4. 3. 2017 – V Smoleniciach sa začal siedmy Európsky workshop Medzinárodnej organizácie dospelých skautov a vodcov. Potrvá do 8. marca. Skauti zo štrnástich štátov budú diskutovať o význame, propagácii skautingu, možnostiach jeho rozšírenia a otvorenia sa pre mladých. Stretnutie otvorili viceprezident Medzinárodnej organizácie dospelých skautov a vodcov Hans Slanec a predsedníčka výboru tejto organizácie Doris Stockmann.

Rokovanie pozdravil predseda TTSK Tibor Mikuš, ktorý ich privítal v Trnavskom samosprávnom kraji a pozval ich na strávenie dovoleniek v kraji. "Je to úžasná príležitosť pre Trnavský samosprávny kraj a pre Slovensko prezentovať to, čo v rámci skautingu robíme, aj ako samosprávy skauting podporujú. Je to možnosť pre nás všetkých, aby sme skautom tiež niečo ponúkli, obohatili ich a aby sme aj im v ich práci pomohli."

Na workshope boli prítomní aj prezident seniorských skautov na Slovensku Vladimír Janečka a trnavských skautov reprezentoval Ľubomír Ondrejka z 88. zboru Štvorlístok. 

Text a foto: Ivan Krajčovič

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW