Finančné zdravie župy sa napriek kríze zlepšilo, je druhá najlepšia zo všetkých

Publikované: 12.10.2022/ Aktualizované: 13.10.2022

V hodnotení celkového finančného zdravia samosprávnych krajov za rok 2021 obsadil Trnavský samosprávny kraj druhé miesto. V rebríčku Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) sa župa medziročne zlepšila o jednu priečku. Za rok 2017 bola až na piatom mieste.

„Napriek pandémii a krízam sme si udržali finančnú kondíciu. V rebríčku sme dokonca poskočili z tretieho na druhé miesto. Vďačíme za to rozumnému rozpočtovaniu a zodpovednému prístupu k financiám. Našou dlhodobou ambíciou je viesť finančnú politiku župy tak, aby bola schopná v každej chvíli efektívne hospodáriť so zverenými zdrojmi. A to sa nám v uplynulých piatich rokoch darilo. Výrazne sme znížili dlh a zároveň sme zabezpečili modernizáciu kraja,“ skonštatoval trnavský župan Jozef Viskupič.

Z analýzy INEKO vyplýva, že „dlh dokázali v roku 2021 najviac znížiť v trnavskej župe,“ a tiež, že „pokiaľ ide o bilanciu bežného účtu, najlepšie hospodárila v roku 2021 trnavská župa.“ Zaznamenala prebytok (+12,7 %). Ako doplnil nezávislý inštitút, optimálnu nulovú hodnotu ukazovateľa záväzkov po lehote splatnosti dosiahli aj v trnavskom VÚC. Tlačová správa INEKO s odkazom na podrobnú analýzu: https://www.ineko.sk/clanky/financne-zdravie-miest-a-zup-za-rok-2021-sa-medzirocne-zhorsilo-tlacova-sprava

Podrobnosti sú zverejnené na http://www.hospodarenieobci.sk.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW