Folklórny spev, tanec a tradície v Krakovanoch

Publikované: 23.06.2017/ Aktualizované: 21.02.2022
Posledný júnový víkend 23. až 25. vás pozývame do krásneho prostredia amfiteátra v Krakovanoch, kde sa uskutoční v poradí XI. Župný festival kultúry, v rámci 51. ročníka folklórnych slávností Krakovany. Organizátormi tohto festivalu sú tradične Trnavský samosprávny kraj, Obec Krakovany a Trnavské osvetové stredisko a tak ako po minulé tak aj tento rok nad festivalom prevzal záštitu predseda TTSK Tibor Mikuš.
Program otvorí už v piatok podvečer koncert Dychového orchestra BRASS BAND AUW zo Švajčiarska.
Sobotné hudobné pásmo „Prechádzky po kraji" bude prehliadkou viacerých folklórnych súborov zo Slovenska. O večernú zábavu sa od 22. hodiny postará Ľudová hudba Borovienka.
V nedeľu sa návštevníci môžu tešiť na vystúpenie pod názvom „Tancuj, tancuj, vykrúcaj" v ktorom sa predstavia viaceré detské folklórne súbory. Podujatie uzavrie, rovnako ako ho otvoril, koncert švajčiarskeho BRASS BAND AUW.

Počas celého víkendu budú môcť účastníci festivalu navštíviť aj bohatý sprievodný program. Okrem ochutnávky „Kuchyňa starých mám" a výstavy v kultúrnom dome „Paličkovaná čipka ako súčasť odevov z rôznych regiónov Slovenska", sú pre najmenších pripravené tvorivé dielne „Malí majstri".
Cieľom festivalu aj tento rok bude prezentovať rozmanitý folklór, zvyky a tradície trnavského kraja a dať priestor na prezentáciu neprofesionálnych telies rôznych žánrov folklóru v trnavskom kraji.

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Send this to a friend