Gymnazisti z Vrbového sa cez jarné prázdniny nenudili

Publikované: 11.03.2019/ Aktualizované: 21.02.2022
11. 3. 2019 – Žiaci prvých a druhých ročníkov sa počas jarných prázdnin zúčastnili jazykového campu v mestečku Eindhoven v Holandsku.

Cieľom týždenného pobytu bolo zdokonaliť sa v rozprávaní v anglickom jazyku, obohatiť si slovnú zásobu a pre niektorých aj prekonať rečovú bariéru a nabrať odvahu komunikovať v cudzom jazyku. Žiaci spolu so svojimi rovesníkmi zo Španielska, Estónska a Belgicka tvorili medzinárodné tímy, ktoré pracovali na rôznych projektoch pod vedením lektorov z USA, Kanady, Anglicka, Walesu a Nového Zélandu. 
Celodenný program bol rozdelený na niekoľko častí. Ráno prebiehali konverzačné hodiny, následne workshopy so zameraním na rozvoj kritického myslenia. Popoludnia boli venované športovým a umeleckým aktivitám, v ktorých mohli preukázať svoje zručnosti pracovať v medzinárodných tímoch. Večer prebiehal spoločný program, ktorý bol tematicky zameraný, napr. Talent Show, Music Quiz, Drama Evening. V strede týždňa mali žiaci „netradičné voľno" – výlet do Amsterdamu, kde navštívili Múzeum Van Gogha, zažili plavbu amsterdamskými kanálmi, oboznámili sa s históriou mesta prostredníctvom audio sprievodcu a kapitána lode.
Pre žiakov najväčšou atrakciou bolo tiež hranie golfu poslepiačky, maľovanie portrétov či olympiáda na skákacom hrade.
Aj takýmto spôsobom chce naša škola poskytnúť žiakom reálny styk s jazykom, sprostredkovať skúsenosti z medzinárodného prostredia a obohatiť ich štúdium na strednej škole. Veď toto sú tie zážitky, ktoré s nimi zostanú po celý život!

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW