Hasiči z kraja v Trnave na námestí vyslobodzovali z havarovaných áut

Publikované: 07.06.2018/ Aktualizované: 21.02.2022
7. 6. 2018 - Na Trojičnom námestí v Trnave sa dnes uskutočnil 3. ročník súťaže vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel o Pohár predsedu Trnavského samosprávneho kraja. V súťaži sa predstavili zástupcovia šiestich okresov a český tím z Prosíc. Cenu za celkové víťazstvo napokon župan Jozef Viskupič odovzdal hasičom z Galanty, ktorí o bod predstihli domácich, tretí skončili záchranári z Piešťan.

Rozhodcovia hodnotili taktiku, techniku vykonania zásahu aj poskytnutie prvej pomoci. Dôležitý bol aj čas, za ktorý sa podarilo zranené osoby vyslobodiť. 
„Povolania hasiča patrí zaslúžene medzi najuznávanejšie v rámci našej spoločnosti. Ľudia tu v Trnave mali možnosť vidieť na akej sú profesionálnej úrovni. Dnes iba súťažili, no práve v takýchto podmienkach si nacvičia, aby boli rýchli, účinní a efektívni pri zachraňovaní životov," povedal župan J. Viskupič.
 

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Send this to a friend