Hokejoví reprezentanti Liška a Fereváry otvorili nové ihrisko v Trnave

Publikované: 25.06.2019/ Aktualizované: 21.02.2022

Slávnostným prestrihnutím pásky dnes čestní hostia, medzi ktorými nechýbal župan Jozef Viskupič, dali do užívania nové multifunkčné ihrisko na Lomonosovovej ulici v Trnave. Slúžiť bude trnavskej strednej odbornej školy obchodu a služieb, ktorá úspešne reagovala na výzvu Úradu vlády Slovenskej republiky o poskytnutie dotácie v programe Podpora rozvoja športu na rok 2018. Škola v rámci programu dostala 38 500 €, z vlastných zdrojov dofinancovala zvyšných 25 311 €.

„Naším zámerom je obrátiť mladých ľudí na celoživotnú pohybovú aktivitu. Chceme, aby naše deti mali vedomosti o pohybových aktivitách. Poskytnutím vhodného športoviska chceme viesť mladých ľudí k aktívnemu tráveniu voľného času, zdraviu prospešnej mimoškolskej a krúžkovej činnosti. Na ihrisku sa budú uskutočňovať žiacke súťaže a turnaje. Ihrisko bude prístupné všetkým záujemcom o šport. Vybudovaním ihriska umožníme mladej generácií pohybovať sa na kvalitnom povrchu, kde nebude toľko trpieť pohybový aparát, ktorý je z hľadiska vývinu tak dôležitý. A keďže ide o celoživotný proces, nikdy nie je neskoro sústreďovať ich pozornosť k pohybovej aktivite,“ povedala riaditeľka školy Darina Šulková.

Trnavská stredná škola sa môže pochváliť viacerými šikovnými športovcami v rôznych odvetviach. Na nedávnom domácom svetovom šampionáte v hokeji reprezentovali Slovensko dvaja študenti SOŠ obchodu a služieb – Martin Feherváry a Adam Liška. Úspešní hokejisti si nenechali otvorenie športoviska ujsť a obaja dostali pri tejto príležitosti plaketu pre najlepších športovcov školy. „Sme pyšní na chlapcov ako reprezentujú našu školu a krajinu. Práve úspešne ukončili tretí ročník v odbore marketing v cestovnom ruchu a o rok ich už čaká maturita. Ako vrcholoví športovci to majú náročné, a preto majú individuálny študijný plán, ale štúdium popri športe zvládajú,“ pochválila svojich žiakov riaditeľka. Na škole dúfajú, že v ich šľapajach sa vydajú aj vďaka zlepšeným podmienkam pre šport ďalší študenti.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW