Informácie pre Ukrajincov prichádzajúcich na Slovensko

Publikované: 10.03.2022 | Naposledy aktualizované 10.03.2022

Hľadáme pomocné ruky!

V súvislosti s príchodom utečencov z Ukrajiny potrebujeme každú pomocnú ruku. Hľadáme dobrovoľníkov, ktorí nám môžu pomôcť pri koordinácii utečencov podľa potrieb. Od dobrovoľníkov požadujeme:

  • vek minimálne 18 rokov
  • znalosť ideálne ukrajinského, prípadne ruského jazyka
  • prácu s počítačom.

Záujemcovia o dobrovoľnícku prácu nás môžu kontaktovať prostredníctvom mailu krajpomaha@trnava-vuc.sk.

Trnavský samosprávny kraj je v intenzívnom kontakte s ministerstvami a ostatnými orgánmi krízového riadenia štátu. Pripravili sme prehľad dôležitých informácií pre Ukrajincov prichádzajúcich na Slovensko. Dostupné informácie budeme priebežne aktualizovať.

Slovensko od minulého týždňa poskytuje pomoc ľuďom, ktorí utekajú pred vojnou. Na nižšie uvedených odkazoch nájdete všetky potrebné informácie o pobyte na v našej krajine, prechode cez hranice, formách pomoci a zoznam dôležitých telefónnych čísel.

Na webovej stránke, ktorá je vytvorená v jazykovej mutácii (anglický, slovenský, ukrajinský jazyk) https://ua.gov.sk/ nájdete informácie o tom, čo čaká obyvateľov Ukrajiny priamo na hraniciach a po ich prechode na Slovensko.

V prípade, ak ponúkate alebo potrebujete ubytovanie, zaregistrujte sa na https://pomocpreukrajinu.sk/sk a pomôžte tak ľuďom z Ukrajiny nájsť dočasné útočisko na našom území.

Ďalšie aktuálne informácie pre občanov, ktorí sa nachádzajú na Ukrajine sú dostupné aj na stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky https://www.mzv.sk/ukrajina.

Žiadatelia o dočasné útočisko sa môžu registrovať aj elektronickou formou. Formulár je dostupný na webovej stránke https://www.minv.sk/?tlacove-spravy&sprava=pri-ziadosti-o-docasne-utocisko-mozno-vyuzit-elektronicky-registracny-formular.

V prípade záujmu o poskytnutie humanitárnej pomoci, odporúčame kontaktovať špeciálne zriadené emailové adresy: uosppz@minv.sk, pomocukrajine@minv.sk.

Stačí ak do správy uvediete vaše kontaktné údaje a druh pomoci, ktorú máte možnosť ponúknuť.

Užitočné kontakty:

Velvyslanectvo Slovenskej republiky v Kyjeve

Mobil: +380 674665618 (pohotovostný mobil)

Email: emb.kiev@mzv.sk

Generálny konzulát SR v Užhorode

Adresa: Lokoty 4, 880 00, Užhorod, Ukrajina

Mobil: +380 503178719 (pohotovostné mobilné telefónne císlo je pre obcanov SR nachádzajúcich sa na území Ukrajiny v núdzi)

Email: cg.uzhorod@mzv.sk

Stála služba Ministerstva vnútra

Tel: +421 2 4859 3312

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky zriadilo na pôde Akadémie Policajného zboru v Bratislave v spolupráci so sekciou krízového riadenia a sekciou informatiky, telekomunikácií a bezpečnosti MV SR infolinky pre osoby hovoriace ukrajinským jazykom:

Tel: +421 513 816 111

Tel: +421 259 765 111

Ďakujeme, že pomáhate zvládnuť obyvateľom Ukrajiny túto ťažkú situáciu spolu s nami.

Mapy

Voľné pracovné miesta

Trnavský samosprávny kraj ponúka voľné pracovné pozície v organizáciách vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti pre utečencov z Ukrajiny, ktorí požiadali alebo požiadajú o štatút dočasného útočiska.
Prehľad voľných pracovných pozícií:

Gymnázium Vojtecha Mihálika v SerediDomov sociálnych služieb pre dospelých v Borskom Svätom JureDomov dôchodcov a domov sociálnych služieb v HolíčiDomov sociálnych služieb pre dospelých Horný BarCentrum sociálnych služieb RohovVlastivedné múzeum v GalanteZáhorská knižnica v SeniciDivadlo Jána Palárika v Trnave

Ďalšie dôležité informácie

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW