ITF Slovakiatour 2014

Publikované: 30.01.2014/ Aktualizované: 21.02.2022

30. 1. 2014 - Trnavský samosprávny kraj (TTSK) sa so svojou bohatou ponukou prírodných zaujímavostí, historických pamiatok, rekreačnými strediskami, kúpeľmi a termálnymi kúpaliskami  predstavil na veľtrhu ITF Slovakiatour 2014 s vlastnou expozíciou výstavného stánku. TTSK zastupoval na otvorení poslanec TTSK a primátor Holíča Zdenko Čambal. Expozície miest Záhoria prišli podporiť aj ich primátori a poslanci TTSK Radovan Prstek, Jozef Hazlinger a Ľubomír Parízek. V stánku kraja sa prezentovalo mesto Galanta, Hotel Therma  Dunajská Streda s ponukou masáží a firma Apimed z Dolnej Krupej. Úspechom bola aj prezentácia pomaly zabudnutej ľudovej tradície, ktorú predstavila šúpoliarka Mária Katušová.

Alexander Rozin, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ akciovej spoločnosti Incheba na otvorení privítal Františka Palka, štátneho tajomníka Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR a ďalších hostí. Sprievodnú akciu  DANUBIUS GASTRO otvorila Magdaléna Lacko-Bartošová, štátna tajomníčka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.

Za región Trnavského samosprávneho kraja sa veľtrhu zúčastňujú Malokarpatský región a Malokarpatská vínna cesta, mesto Hlohovec, Rezort Piešťany, Trnava Tourism   a Oblastná organizácia cestovného ruchu   Žitný ostrov – Csallóköz. Zaujímavosti Záhoria sú na tomto veľtrhu predstavované v rámci stánku Združenia miest a obcí Záhorie. Výstavná plocha je dispozične rozdelená na časti Ochutnávka z regiónu, Cykloturistika a pešia turistika na Záhorí, Golf a Kúpele Smrdáky. Uskutočnilo sa aj slávnostné predstavenie propagačného materiálu a webovej stránky Záhoria.

Stánok TTSK navštívili aj viacerí partneri, medzi inými aj predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár, ktorého predkovia majú korene v našom kraji.

Ivan Krajčovič

 

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW