Jarmočné čriepky na dvore Domu hudby Mikuláša Schneidera Trnavského

Publikované: 16.09.2020/ Aktualizované: 22.02.2022

Ľudová hudba, jazz, vernisáž aj divadlo

Organizátori srdečne pozývajú na bohatý dvojdňový program. V piatok od 15:00 hodiny sa návštevníkom predstavia ľudové hudby Brezina a Brezinka z Bolerázu. Milovníkov jazzovej hudby poteší koncert mladých talentovaných hudobníkov Vanessy Šarközi & Miloša Biháryho z Gypsy Jazz Project. Piatkový večer ukončí jarmočná zábava s hudobnou skupinou THE3. Súčasťou piatkového programu bude o 17:00 h vernisáž výstavy tradičných drevených marionet Jany Pilátovej a drevených plastík Ivana Slezáka. Výstava bude obidva dni otvorená od 8:30 h do 22:30 h.

Úvod sobotnej časti programu bude patriť najmenším návštevníkom - o 15:00 hodine sa predstaví bábkové divadlo Animare Silva z Dolných Orešian s rozprávkou ,,Ako sa Jano s drakom porátal.“ Po divadielku javisko roztancuje Detský folklórny súbor Drienka z Trnavy, pokračovať budú folkloristi z Piešťan. Folklórny súbor Žito z Piešťan ponúkne tanečný, hudobný i spevácky zážitok. V ich programovom bloku diváci uvidia dievčenský tanec z Podlužian, párové tance z Podlužian, Soblahova, Myjavy, Brezovej a z Pobedíma a hudobno-spevácke čísla z Gemerskej Polomy a Važca. Jarmočné čriepky večer uzavrie tanečná veselica s ľudovou hudbou folklórneho súboru Žito.

Dvor chutí a remesiel

Počas obidvoch dní bude pre návštevníkov prichystaný od 10:00 hodiny ,,Dvor chutí a remesiel,” na ktorom budú svoje umelecké remeslo predvádzať ľudoví výrobcovia a na predaj budú ponúkať svoje výrobky z dreva, napr. drevené motýliky, náušnice s tradičnými slovenskými ornamentmi, keramiku, ručne maľované drevené hračky, sviečky zo včelieho vosku, medovníčky, sušené kvety, umelecké drotárske a textilné výrobky, kvetované čelenky a iné.

K jarmoku neodmysliteľne patrí chutné jedlo, jarmočné špeciality, dobré vínko či burčiak, o ktoré sa postará občerstvenie Hermínka. Počas podujatia sa budú dodržiavať preventívne opatrenia v súvislosti s prevenciou covid 19.

VSTUP JE VOĽNÝ.

Príďte zažiť kúsky z jarmoku – jarmočné čriepky.
 

Trnavské osvetové stredisko organizuje podujatia v rôznych oblastiach kultúry, vedy a techniky s cieľom sprístupňovať verejnosti ľudové tradície, umenie a poznatky a tiež s cieľom umožňovať verejnosti zmysluplne napĺňať jej voľný čas kultúrnymi aktivitami, a tak napomáhať pri prevencii protispoločenských javov a drogo- vých a iných závislostí s územnou pôsobnosťou v okrese Trnava, Piešťany a Hlohovec.

Zriaďovateľom Trnavského osvetovéha strediska je Trnavský samosprávny kraj.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW