Jozef Chrena vystavuje v Senici

Publikované: 03.12.2013/ Aktualizované: 21.02.2022
03.12.2013

V horúci slnečný deň bola vo výstavnej sále Záhorského osvetového strediska v Senici otvorená výstava obrazov Jozefa Chrenu Maľby. Výstavu maliarovi, krajinárovi, žijúcemu v Moravskom Svätom Jáne, pripravil Trnavský samosprávny kraj – Záhorské osvetové stredisko v Senici pri príležitosti nedávneho životného polojubilea 65 rokov.
     Na slávnostnej vernisáži autora a jeho tvorbu predstavil kurátor výstavy PhDr. Štefan Zajíček, riaditeľ Záhorskej galérie Jána Mudrocha v Senici. V kultúrnom programe vystúpila speváčka ľudových piesní, víťazka krajskej súťaže Slávik Slovenska, Dáša Ščepková zo ZUŠ v Senici /žiačka Evy Polákovej/ v akordeónovom sprievode pedagogičky Hildy Hajlovej a recitátori senickej ZUŠ Eliška Gáfriková a Filip Nosko, ktorí zarecitovali Sonety o malíři ze Záhoří Jana Ciprysa z Lanžhotu, osobne venované autorovi.
     Na autorskej výstave sa Jozef Chrena, člen Združenia výtvarných umelcov západného Slovenska, prezentuje 41 výtvarnými dielami zobrazujúcimi predovšetkým prírodu a krajinu. Námety čerpá z rodného kraja, ale aj z rázovitých oblastí Slovenska /Vlkolínec, Ždiar/. Nechýbajú ani zahraničné krajinárske motívy z Rakúska, Poľska, Maďarska či abstraktnejšia maľba. Z techník sú zastúpené olej, akryl, akvarel a kombinácia techník.  Oku lahodiacu výstavu plnú farieb, kontrastu a energie si môžete pozrieť v Záhorskom osvetovom stredisku v Senici do 30. júla 2013 v pracovných dňoch od 8,00 do 15,30 hod.

J. Slezáková, ZOS

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW