Jozef Viskupič: Našim učiteľom chceme zlepšovať podmienky pre ich prácu

Publikované: 28.03.2019/ Aktualizované: 21.02.2022
28. 3. 2019 – Povolanie učiteľa je jedno z najdôležitejších pre formovanie našich budúcich generácii. Trnavský samosprávny kraj pripravuje opatrenia, ktorými chce do systému vzdelávania prilákať nových mladých pedagógov a súčasným vytvárať stále lepšie podmienky, a to hlavne v oblasti finančného ohodnotenia a spoločenského postavenia. 

 
„Deň učiteľov je príležitosťou, aby sme im poďakovali za prácu, ktorú pre naše deti odvádzajú. Je to však tiež moment, aby sme sa zamysleli nad podmienkami, v akých učitelia pracujú. Je faktom, že spoločenské postavenie učiteľov je dlhé roky na okraji záujmu. Preto na župe pracujeme na tom, aby sme tak pedagogickým, ale aj nepedagogickým zamestnancom, vytvorili adekvátne podmienky na prácu a boli za ňu aj primerane ohodnotení," povedal J. Viskupič, trnavský župan. 
                                                                                        
Trnavská župa sa bude zaoberať bonusovými schémami, ktorými by vylepšila platové podmienky pedagógov a príde aj s opatreniami, ktorými by do systému vzdelávania prilákala nových učiteľov. 
 

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Send this to a friend