Jozef Viskupič sa stretol s verejnou ochrankyňou práv Máriou Patakyovou

Publikované: 22.11.2018/ Aktualizované: 21.02.2022
22. 11. 2018 – Minulý týždeň sa uskutočnilo stretnutie trnavského župana Jozefa Viskupiča a verejnej ochrankyne práv Márie Patakyovej. Trnavská župa bola vôbec prvá, ktorá iniciovala stretnutie s ombudsmankou. M. Patakyová informovala o činnosti úradu verejného ochrancu práv a predstavila možné formy spolupráce so župami. Jednou z  tém stretnutia bola aj kauza zariadenia Čistý deň, n.o.. J. Viskupič informoval o aktuálnom stave kauzy a konkrétnych krokoch, ktoré župa vykonala.

 
„Je veľmi dôležité, aby sme predchádzali situáciám, ktoré vznikli napríklad v organizácii Čistý deň. Preto župa hľadá nové spôsoby kontrolnej činnosti v zariadeniach sociálnych služieb a vidíme tu priestor aj na úzku spoluprácu práve s úradom verejného ochrancu práv," povedal  J. Viskupič. 
 
J. Viskupič na stretnutí s ombudsmankou hovoril aj o revitalizovaní Združenia samosprávnych krajov – SK8.
„Združenie samosprávnych krajov má zastupovať občanov a byť partnerom pre vládu, či inštitúcie Európskej únie. Komunikácia a spolupráca na rôznych úrovniach je nesmierne dôležitá. Preto som veľmi rád, že som u nás mohol privítať verejnú ochrankyňu ľudských práv a prediskutovať s ňou problémy, ktoré rezonujú v súčasnej spoločnosti," dodal župan.  
 
J. Viskupič, ako predseda SK8, pozval M. Patakyovú na rokovanie združenia SK8, kde prerokujú ďalšie aktuálne témy.

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Send this to a friend