Jozef Viskupič si uctil obete fašizmu

Publikované: 07.09.2018/ Aktualizované: 21.02.2022
7. 9. 2018 - Trnavský župan Jozef Viskupič si dnes v Seredi, pri príležitosti Pamätného dňa obetí Holokaustu a rasového násilia, uctil obete nacizmu a fašizmu. Pripomínanie týchto udalostí je podľa župana dôležité pre budovanie kolektívnej pamäti národa, pretože tá predstavuje najúčinnejšiu prevenciu voči opakovaniu chýb a zlyhaní minulosti. 

„Dnes sme si pripomenuli obete totalitných režimov nacizmu a fašizmu, ktoré v mene svojej ideológie páchali na ľuďoch odporné zverstvá. Pojmy ako genocída a vyhladenie naplnili obsahom, na ktorý nemožno nikdy zabudnúť. Fašizmus nemá v našej spoločnosti miesto, nech sa odieva do košele hnedej či zelenej," povedal trnavský župan J. Viskupič. 
Spomienková udalosť sa uskutočnila v Zámockom parku v meste Sereď, pri Pamätníku Obetiam holokaustu. Účastníkmi spomienkovej akcie boli trnavský župan J. Viskupič, zástupcovia mesta Sereď,  J.E. Zvi Aviner Vapni, veľvyslanec Štátu Izrael v Slovenskej republike, veľvyslanec USA na Slovensku Adam Sterling, riaditeľ Múzea holokaustu v Seredi Martin Korčok a zástupcovia politických strán a občianskych združení.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW