Jozef Viskupič: Trnavská župa pomôže s parkovaním v meste Trnava

Publikované: 23.10.2018/ Aktualizované: 21.02.2022
23. 10. 2018 – Rekonštrukciou parkovacieho domu Úradu Trnavského samosprávneho kraja na Starohájskej ulici pomôže župa mestu Trnava s rozšírením parkovacích kapacít. Obyvatelia mesta takto dostanú nových 80 miest, ktoré budú môcť už čoskoro využívať. 

„Výsledkom spolupráce Trnavskej župy a mesta Trnava je, že ľudia dostanú 80 nových parkovacích miest. Opravujeme zanedbané a zdevastované priestory parkovacieho domu. Stav, v akom sme ho našli po predošlom vedení, nám umožňoval využívať len tretinu parkovacej kapacity. Župa pri oprave využíva úplne novú technológiu, čo nám umožňuje opravy realizovať rýchlo a kvalitne," povedal Trnavský župan J. Viskupič. 
 
Predošlé predražené a neprofesionálne opravy spôsobili, že zatekaním dochádzalo tak ku poškodzovaniu budovy, ako aj samotných vozidiel. Z toho dôvodu nebolo možné využívať celú kapacitu parkovacieho domu. 
Nové parkovacie miesta budú môcť využívať aj návštevníci polikliniky, Finančnej správy či Sociálnej poisťovne.
 
„Aj tieto nové parkovacie miesta pre občanov sú potvrdením dobrej spolupráce mesta a župy.  Verím, že spoločným úsilím prinesieme kvalitné riešenia aj do ďalších oblastí reálneho života občanov," doplnil primátor mesta Trnava Peter Bročka.
Vysúťažená cena realizovaného riešenia je 135 tis € bez DPH. Práce by mali byť ukončené do konca mesiaca október.
 

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW