Jozefa Bednárika bude pripomínať busta v Zelenči

Publikované: 29.10.2017/ Aktualizované: 21.02.2022
29. 10. 2017 – Busta známeho divadelného režiséra Jozefa Bednárika skrášľuje od nedele 29. októbra priestor pri kultúrnom dome v jeho rodnom Zelenči. Rodina, priatelia a priaznivci si za podpory obce takto uctili divadelníka pri príležitosti jeho tohtoročných nedožitých sedemdesiatin. Autorom diela je sochár Ján Ťapák.

Počas slávnostného odhaľovania umeleckého diela, si prítomní vypočuli spomienkové slová Víta Bednárika, brata režiséra a súčasne jednej z hlavných hviezd známeho Z-divadla, starostky Zelenča Daniely Mizerovej či riaditeľa SND Mariána Chudovského.
Odhalenie busty je podľa Víta Bednárika len splnením jedného zo sľubov, ktorí si dali príbuzní, rodáci a priatelia známeho divadelníka. „Sľúbili sme si, že budeme ľuďom pripomínať, kto to bol Jožo a čo všetko vytvoril. Toto je jeden z chodov tej hostiny, ktorú nám Jožo zanechal. Jej chody chceme postupne ponúkať ľuďom," povedal režisérov brat, ktorý sa divadlu tiež venuje.
Jozef Bednárik začal svoju režisérsku kariéru v rodnej obci Zeleneč v roku 1975. So zanietenými amatérmi sa dostal na špičku amatérskej divadelnej scény v Československu a na Slovensku. Naštudoval s nimi desať inscenácií, s ktorými reprezentovali s úspechom aj na medzinárodných festivaloch v Maďarsku, Rakúsku, Bulharsku, Juhoslávii, Nemecku, Japonsku, Taliansku, ZSSR, Belgicku a Monaku. Zomrel v roku 2012 vo veku 65 rokov.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW