K vodám Žitného ostrova odvezie výletníkov Cyklobus od vody k vode

Aj počas tohto leta vypraví Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj špeciálne upravený autobus, ktorý odvezie cestujúcich z Dunajskej Stredy do Gabčíkova aj s ich bicyklami. Štartuje dvakrát denne z centra mesta, stojí pri autokempingu a pokračuje k vodnému dielu.

Cyklobus od vody k vode sa vráti na cesty Žitného ostrova  v stredu 1. mája 2024. Výletníci ho môžu využiť vždy cez víkend a počas štátnych sviatkov až do 15. septembra 2024. Cieľom KOCR Trnavský kraj je ponúknuť im bezpečný presun z Dunajskej Stredy k cyklistickým trasám na juhu Žitného ostrova. Cyklobus rozširuje možnosti aktívneho trávenia voľného času v jednej z turistami najvyhľadávanejších destinácií Slovenska.

Thermalpark Dunajská Streda láka aj vďaka kvalitnému autokempingu návštevníkov, ktorí si na dovolenku berú svoje bicykle. Ak budú chcieť na dvoch kolesách objavovať unikátnu krajinu okolo rieky Dunaj, stačí im nasadnúť na špeciálne upravený autobus, ktorý ich odvezie aj s bicyklami. Miesta v ňom si zabezpečia prostredníctvom rezervačného formulára na adrese krajzazitkov.sk. Za lístok zaplatia symbolické 1 euro.

„Na cykloturistickej trase č. 001a, Dunajská cyklistická cesta môžu výletníci obdivovať jedinečnú krajinu a pozorovať divoké vtáctvo v CHKO Dunajské luhy. Cyklotrasa smeruje od Gabčíkova, cez Vojku nad Dunajom až k Čunovu. Lákadlom na tejto trase sú aj čárdy s tradičnou kuchyňou,” hovorí Petra Hencelová z KOCR Trnavský kraj.

Dodáva, že vždy v sobotu je pre turistov prístupné aj nové informačné centrum Vodného diela Gabčíkovo. Obsahovo sa zameriava na ekológiu a vodné hospodárstvo. Tieto témy sú vďaka interaktívnym panelom a virtuálnej realite atraktívne komunikované deťom i dospelým. Informačné centrum nájdu návštevníci v ikonickej veži vodného diela, z ktorej je kontrolovaná premávka v dvoch mohutných vzdúvadlových komorách.

Cyklisti, ktorí sa rozhodnú pre dovolenku na Žitnom ostrove, môžu v Thermalparku Dunajská Streda počítať s kvalitným zázemím. K autokempingu patrí úschovňa a požičovňa bicyklov, ktorej súčasťou je nabíjačka pre elektrobicykle i náradie na základný servis.

„Bicyklovanie na juhu Trnavského kraja si vďaka minimálnemu prevýšeniu užijú rodiny s deťmi i seniori. Pre vytrvalcov môže byť výzvou práve Dunajská cyklistická cesta, ktorá ponúka možnosť prekonávať aj dlhšie vzdialenosti a užívať si jazdu s vetrom o preteky,“ uzatvára Petra Hencelová.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW